Спеціальні потреби

Японія передала Китаєві протест з приводу спірних островів


Міністерство закордонних справ Японії викликало китайського посла, щоб передати йому протест з приводу присутності кораблів КНР у районі спірних островів. Територіальна суперечка щодо островів завдає шкоди відносинам між обома азійськими країнами.

У вівторок, під час зустрічі високопоставлених дипломатичних службовців, Міністерство закордонних справ у Токіо передало Китаєві «рішучий протест» і висунуло вимогу, щоб Пекін припинив надсилання кораблів у район островів, які є під японською адміністрацією.

Японія твердить, що чотири китайські розвідувальні кораблі в понеділок ввійшли у район багатого на природні ресурси архіпелагу і залишалися там протягом 13 годин. Головний секретар Кабінету міністрів назвав цей крок «винятково незвичайним» і «прикрий».

Протягом останніх кількох місяців Китай повторно надсилав свої кораблі у спірні води. Деякі експерти кажуть, що це спроби Пекіна встановити факт, що він може робити все, що забажає.

Китай дуже незадоволений, що у вересні минулого року Японія придбала ці острови від приватного японського власника.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG