Спеціальні потреби

Нобелівські лауреати закликали Китай звільнити Лю Сяобо


Понад 100 володарів «Нобеля» закликали нового лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який перебере посаду президента країни у березні, випустити на волю ув’язненого китайського правозахисника-дисидента і лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо.

134 лауреати Нобелівської премії відправили листа китайському лідеру з проханням «негайно і безумовно звільнити» Лю, якого було засуджено до 11 років ув’язнення за «підбурювання до підриву державної влади». Вони також закликали до звільнення його дружини Лю Ся, яка перебуває під домашнім арештом з часу присудження Лю Сяобо Нобелівської премії миру у 2010 році.

У своєму листі лауреати, у тому числі архиєпископ Десмонд Туту та Далай-лама, зазначили, що звільнення Лю і його дружини було б «суттєвим першим кроком» у напрямку пошанування основних прав китайських громадян. Лауреати заявили, що уряди, які обмежують свободи думки та асоціації, перешкоджають розвитку країни.

Дисидент і колишній політичний в’язень Янь Цзяньлі, який живе у США і був одним з організаторів заходу, сказав Голосу Америки, що цей лист має велике значення і вимагатиме уваги Пекіна.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG