Спеціальні потреби

У США відпрацьовували сценарій ядерної тератаки


Поки у далекому Афганістані та Іраку американські військові воюють з реальними терористами, у себе вдома вони борються з уявними. Збройні сили США провели ряд тренувань на випадок ядерної терористичної атаки на американське місто. Участь у навчаннях у штаті Індіана взяло понад три тисячі військових і поліцейських та півтори сотні акторів найнятих виконувати роль жертв теракту.

Усе виглядає реалістично. Обурений натовп, перегорнуті машини, дороги заблоковані уламками будівель, з руїн клубиться дим. Актори, які виконують роль постраждалих, несамовито кричать від болю і просили допомоги.

За сценарієм навчань, Національна гвардія, армія та групи швидкого реагування мають працювати синхронно аби надати допомогу ста тисячам жертв, які опинилися в епіцентрі ядерного вибуху. Ще мільйон мешканців міста потребує евакуації.

Як говорить керівник навчань Джеймс Ларсен, найважливіше навчитися діяти саме у такій ситуації.

«Ми не часто тренуємося у таких умовах, які наближені до реальних. Коли перед нами ворог у вигляді радіації».

Солдати не знають як розвиватимуться події. Поки одні надають допомогу вагітній жінці, інші ловлять в’язня, який втік із тюрми. У навчаннях навіть задіяні псевдо журналісти та фотографи.
Майже сто п’ятдесят акторів виконують роль постраждалих, демонстрантів або мародерів.

Солдатам також доводиться долати мовний бар’єр, адже Америка країна іммігрантів. Албанець Тоні Івезай заплутав американських військових не відомою їм мовою.

Для одного з акторів - пенсіонера Боба Форда участь у навчаннях це не лише спосіб провести вільний час, а і можливість допомогти своїй країні.

«Я відчуваю, що це допомагає їм краще служити країні, і певним чином я допомагаю їх підготовці».

Солдати вдячні за гру акторів яка допомагає їм відчути себе у реальній ситуації.

Захарія Девіс - лейтенант медичної служби каже, що це і є мета - відтворити справжні умови, що допомагає навчанню.

Реалістичності навчання сприяють і штучні руїни уявного міста. Їх створенням займалася спеціально найнята компанія Safety Solutions. Її віце-президент Майкл Рімер каже, що використано тонни будівельних уламків, бетону. Навіть автомобілі з місцевого авто звалища. Роль жертв, додав він, виконували манекени.

Після того як солдати витягають з під уламків манекени, їх замінюють справжні люди, яким надають допомогу та проводять очищення від радіації військові медики. Це відбувається у захисних костюмах у безжалісну спеку.

Як розповідає майор медичної служби Марк Роусквіст, все максимально наближено до реальності.

«Зараз вони працюють з манекенами та акторами. У реальній ситуації це можуть бути справжні постраждалі. Я прагну аби вони навчилися швидко визначати будь-яке ушкодження чи хворобу».

Військові також тренуються вести облік постраждалих та їх переміщення, як за допомогою комп’ютерів так і у випадку виходу техніки з ладу. Відпрацьовується також сценарій, за яким жертвами стають самі рятувальники.

Все це потребує злагодженої роботи усіх ланок, що не завжди легко адже у навчаннях беруть участь люди та підрозділи з різних куточків країни.

Поки солдати та медики працюють над ліквідацією наслідків уявного ядерного вибуху, інспектори занотовують усе, що потребує удосконалення. А ще фіксують час потрібний на виконання кожної операції. Під час справжнього радіаційного лиха, зволікання у кілька секунд може коштувати тисяч життів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG