Спеціальні потреби

Теракотові воїни Китаю відвідують американську столицю


Столичний Вашингтон цими днями відвідує дуже своєрідна армія. Це – славні китайські воїни з теракоти, яких виставлено на показ у Національному географічному музеї. Ця виставка змальовує історію воїнів, які тисячоліттями сумлінно охороняють могилу першого імператора Китаю.

Понад 2000 років тому перший імператор Китаю Цінь Шіхуанді наказав створити понад сім тисяч воїнів із теракоти у натуральну величину, щоб вони були поховані разом з ним і охороняли його в потойбічному житті.

Воїни виконали свій обов’язок. Ніхто не потривожив останків імператора аж до 1974-го року, коли китайські селяни натрапили на його давню могилу недалеко міста Сіань. Від того часу статуями китайських воїнів із теракоти захоплюється світ, включно з відвідувачами виставки в Національному географічному музеї у Вашингтоні.

Експерти кажуть, що можливо понад сім тисяч воїнів із теракоти захороненні у кількох місцях. Проте китайські археологи вирішили викопати всього лише близько тисячу фігур, а решту залишити недоторканими. Виставка у Вашингтоні складається із 15 скульптур воїнів.

Перевезення статуй – нелегка справа. Треба бути дуже обережним, аби не пошкодити ці мистецькі твори. Крім воїнів на виставці є також скульптури китайських державних службовців, музикантів, силачів, стрільців з лука, візників та конюхів.

Крім того на виставці представлено понад сотні інших пам’яток династії Цінь: знаряддя з бронзи, давні монети, вирізані з каменю дренажні труби та різні мистецькі вироби.

Серед найбільш захоплюючих експонатів – це військове вбрання, зроблене з окремих плиток каменю. Панцир важить 18 кілограмів, а шолом ще три. Це набагато важче ніж звичайний панцир, бо він був призначений не для живого вояка, ані воїна з теракоти, а для духу солдата, який загинув на полі бою.

Виставка у Національному географічному музеї користується великою популярністю серед мешканців Вашингтона та туристів. Вона триватиме до кінця березня, а відтак воїни з теракоти повернуться назад до Китаю.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG