Спеціальні потреби

Супермодель Кемпбелл свідчить на процесі Чарльза Тейлора


На судовому процесі звинуваченого у воєнних злочинах колишнього президента Ліберії Чарльза Тейлора британська супермодель Наомі Кемпбелл заявила, що вона прийняла пакет, у якому були «брудні на вигляд камені», які, на її думку, були від нього.

Тейлора звинувачують у постачанні зброї повстанцям під час громадянської війни в Сьєрра-Леоне за так звані «криваві алмази». Так називалися алмази, які добулися і перепродувались для фінансування збройного конфлікту. Тейлора звинувачують у тому, що він дав такі алмази Кемпбелл після зустрічі з нею у 1997 році під час вечері в президента Південно-Африканської Республіки Нельсона Мандели.

В ході свідчень Кемпбелл заявила, що алмази вона отримала від якихось чоловіків після вечері, які однак не сказали конкретно, що це був подарунок від Тейлора.

Ще до свідчень у четвер перед судом в Гаазі Кемпбелл заперечувала, що вона отримала будь-які алмази після зустрічі з Тейлором. Колишній агент Кемпбелл Керол Вайт і актриса Міа Ферров кажуть, що вони знали про подарунок. Вони добровільно погодились дати свідчення в понеділок.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG