Спеціальні потреби

До Туреччини втекло із Сирії понад 130 000 курдських біженців


Турецькі солдати на кордоні із Сирією.За огорожею чекають сирійські курди-біженці
Турецькі солдати на кордоні із Сирією.За огорожею чекають сирійські курди-біженці

Турецькі офіційні особи повідомили, що від минулого тижня понад 130 000 сирійських курдів пересікли кордон до Туреччини, щоб утекти від наступаючих сил екстремістів угруповання Ісламська держава.

Заступник прем’єр-міністра Нуман Куртульмус сказав у понеділок, що уряд передбачає збільшення кількості біженців і готовий на «найгірший розвиток подій».

З часу спалаху громадянської війни у Сирії у березні 2011 року Туреччиина вже прийняла до себе приблизно 850 000 сирійських біженців. Приблизно 300 000 із них прибули цього року.

Наплив біженців пов’язаний з наступальною операцією угруповання Ісламська держава на населені курдами регіони північної Сирії протягом минулого тижня.

Поширення контрольованої території на північ від опорного пункту Ракка в Сирії збільшує терени, над якими це угруповання перебрало контроль у східній частині Сирії та в західній і північній частинах Іраку.

Угруповання Робітнича партія Курдистану оприлюднило заклик до турецьких курдів, щоб вони захищали сирійські прикордонні містечка.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG