Спеціальні потреби

Тисячі сирійських біженців прибули до іракського Курдистану


До іракського Курдистану несподівано прибули тисячі сирійських біженців. Це сталося після кількатижневих боїв між ісламістськими повстанцями та курдами в північному районі Сирії.

Виступаючи в Женеві, представник верховного комісара ООН з питань біженців Адріан Едвардс заявив, що лише в четвер через міст на річці Тигр до Пешхабуру в іракському Курдистані пройшло 750 біженців. Після них через міст пройшло ще від п’ятьох до семи тисяч людей.

Більшість нових біженців – це жінки, діти і старші віком особи. За повідомленням ООН, у район постачається вода і продовольство.

Хвиля біженців прийшла в час запеклих боїв між силами сирійських курдів і пов’язаним з аль-Кайдою угрупованням Фронт аль-Нусра, яке також бореться з військовими частинами, відданими президенту Сирії Башару аль-Асаду.

Курдські лідери в Іраку та Сирії ведуть розслідування у справі непідтверджених повідомлень про масові вбивства курдів бойовиками Фронту аль-Нусра. Сирійські курди в основному намагаються стояти осторонь громадянської війни в Сирії, займаючись влаштуванням життя у своїх містечках і селах.

На території Іраку вже перебуває понад 150 тисяч сирійських біженців, для яких створено тимчасові анклави.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG