Спеціальні потреби

Сунітські екстремісти погрожують наступом на Багдад


Ісламісти на північ від Тікріта
Ісламісти на північ від Тікріта
В Іраку сунітські ісламські екстремісти погрожують наступом на Багдад. Раніше вони захопили кілька важливих міст країни, що стало ударом для очоленого шиїтами уряду країни.

Представник угруповання Ісламська держава в Іраку та Леванті, яке тісно співпрацює з аль-Кайдою, заявила в четвер в Інтернеті, що екстремісти також хочуть зайняти місто Кербала, яке вважається одним із найважливіших священних міст мусульман-шиїтів.

З інших подій… Офіційні особи заявилия, що курдські сили зайняли спірне північне місто Кіркук. Курди хочуть, щоб Кіркук, всупереч бажанню центрального багдадського уряду, був включений до курдського автономного регіону.

Рада Безпеки ООН має обговорювати ситуацію в Іраку під час своєї сесії у четвер. Ще до початку нарад вона оприлюднила заяву, в якій піддала гострій критиці угруповання Ісламська держава в Іраку та Леванті за атаку на Мосул, друге за величиною місто країни, яке ісламісти захопили цього тижня.

Члени Ради Безпеки заявили, що «жоден акт насильства чи терору» не звеле Іраку зі шляху до миру та демократії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG