Спеціальні потреби

Посилення сирійських курдів насторожує Туреччину


Сирійські курди можуть дестабілізувати Туреччину
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Сирійські курди можуть дестабілізувати Туреччину

Уряди країн світу намагаються посадити за стіл переговорів дві ворогуючі сторони у Сирії. Міністр закордонних справ Росії на зустрічі у понеділок з представником влади Сирії заявив, що цей конфлікт не може бути вирішений військовим діями, а може лише бути розв’язаний політичним шляхом. Тим часом протистояння в Сирії загрожує перекинутися на інші країни, в тому числі на Туреччину. Курдське населення, яке населяє прикордонні Турецкько-Сирійські території, зі зброєю в руках активізувало боротьбу за автономію.

Наприкінці минулого тижня сирійські курди захопили контроль над прикордонним з Туреччиною містом Рас аль Айн. Турецькі військові кажуть, що в результаті боїв за місто одна з ракет впала на територію Туреччини, в результаті чого, загинуло двоє мирних жителів. У відповідь, Анкара обстріляла позиції Курдів на сирійській території.

"Туреччина вживає і буде вживати усіх заходів, аби захистити своїх громадян на своїй території", - каже міністр закордонних справ Туреччини.
Робітнича Партія Курдистану уже висунула, як вони кажуть, останнє попередження Прем‘єру Туреччини Ердогану

Курдські повстанці належать до партії Демократичний Союз, яку Туреччина називає сепаратисткою терористичною організацією. Анкара побоюється, що зростання впливу цієї партії в Сирії ще більше розпалить сепаратистські настрої серед курдів у Туреччині, вважає експерт Лондонської Школи Економіки Роберт Лоу.

"Турецька влада завжди насторожено ставилася до того, що курдське населення в Сирії посилює свої позиції у цій країні. Анкара розглядає як загрозу зміцнення Демократичного Союзу в Сирії. Ця партія тісно пов‘язана з РПК - Робітничою Партією Курдистану в Туреччині, яка військовими методами бореться за автономію", - каже Лоу.

Перехід міста Рас аль Айн під контроль курдів стався у час коли влада Туреччина і лідери РПК проводять непрості мирні переговори, каже аналітик Лондонського Чатам Гауз Фаді Хакура.

"Робітнича Партія Курдистану уже висунула, як вони кажуть, останнє попередження Прем‘єру Туреччини Ердогану. РПК хоче бачити конкретні кроки у напрямку підписання мирної угоди або погрожує вийти з переговорів", - говорить Хакура.
Представники сирійських курдів кажуть, що влада Туреччини таємно допомагає ісламістам в Сирії боротися проти посилення курдів

Влада Сирії, яка сама бореться за виживання, дозволила місцевим курдам отримати значну автономію. Втім сьогодні Сирійські курди хочуть ще більше незалежності і заявляють свої права на територію. А цього ні уряд Асада, ні сирійські ісламісти які борються з Асадом допустити не хочуть.

"Триває боротьба за контроль над прикордонними містами, які зв’язують Сирію з Туреччиною. Також Сирійська влада та ісламісти не хочуть дозволити курдам заволодіти нафтовими родовищами, які є на території компактного проживання курдів", - говорить Роберт Лоу.

Представники сирійських курдів кажуть, що влада Туреччини таємно допомагає ісламістам в Сирії боротися проти посилення курдів, в тому числі групам, які мають зв‘язки Аль Каїдою. Анкара такі звинувачення відкидає.

Туреччина закликала ООН допомогти захистити свій кордон і не допустити поширення насилля з Сирії в Туреччину
"Чимало ісламістських бойовиків у Сирії сконцентровані на півночі цієї країни, там де живуть курди. Вони також прагнуть отримати контроль над прикордонною з Туреччиною територією", - пояснює Хакура.

За словами експертів бої за прикордонні міста в Сирії лише будуть посилюватися.

"Озброєнні угруповання і далі будуть намагатися отримати контроль над точками перетину кордону, через які можна перевозити зброю та людей з Туреччини. Тому я очікую посилення боїв на цій території", - попереджає Лоу.

Туреччина закликала ООН допомогти захистити свій кордон і не допустити поширення насилля з Сирії в Туреччину. На думку Анкари Рада Безпеки ООН повинна втрутитися і гарантувати безпеку та цілісність Туреччини.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG