Спеціальні потреби

Мирні переговори щодо Сирії закінчуються без досягнення будь-якого поступу


Найновіший раунд мирних переговорів між сирійським урядом і опозицією закінчується в п’ятницю без поступу щодо закінчення трирічної громадянської війни.

Обидві сторони й далі не погоджуються навіть щодо того, про що вести розмови на женевських переговорах, які розпочалися минулого місяця, і невідомо, чи відбудеться їх третій раунд.

Спеціальний посланник ООН і Ліги арабських держав Лахдар Брагімі заявив у четвер після зустрічі з американськими та російськими дипломатами, що на переговорах не досягнуто більшого поступу.

Цього тижня опозиція запропонувала створити перехідний уряд у рамках плану, в якому навіть не згадано президента Сирії Башара аль-Асада.

Багато спостерігачів вважають це поступкою, тому що опозиція наполягала, що вона не погодиться на ніщо інше, як усунення від влади президента аль-Асада.

Проте Дамаск відмовився навіть обговорювати цей план, кажучи, що це відволікання уваги від обговорювання теми боротьби з тероризмом. Сирійський уряд вважає, що саме це повинно бути головною темою мирних переговорів.

На п’ятницю заплановані лише окремі розмови Лахдара Брагімі з представниками сирійського уряду та опозиції.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG