Спеціальні потреби

Війська Асада взяли під контроль ключову автотрасу


Війська сирійського президента Башара аль-Асада взяли під контроль автотрасу, що сполучає Дамаск з прибережними районами, що необхідно для перевезення сотень тонн токсичних хімікатів, які підлягають знищенню. Про це повідомила в понеділок Організація з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Тривалі бої в Сирії становлять серйозну перешкоду для реалізації угоди між Дамаском і ОЗХЗ про вивезення з країни токсичної хімічної зброї для її подальшого знищення.

У листопаді сирійська армія розпочала наступальну операцію з метою взяти під контроль трасу, яка проходить через гірський район аль-Каламун, приблизно за 50 кілометрів на північ від Дамаска, тягнеться вздовж кордону з Ліваном і налічує безліч військових баз і блокпостів.

Армія відвоювала у повстанців розташовані вздовж цієї дороги міста Кара і Дейр Аттія, а також здійснила кілька нападів на околиці міста Набак поблизу шосе. «Траса відкрита, але не безпечна» , - заявив Рамі Абдулрахман, гололва антиурядової Сирійської наглядової ради з прав людини, додавши, що дорога може піддатися нападам повстанців

Телеканал ліванського шиїтського угрупування «Гезболла», репортери якого супроводжують сирійську армію, повідомив з посиланням на сили безпеки що дорога вже повністю в руках уряду. Розміщені в цьому районі загони повстанців відмовляються коментувати ситуацію. Уряд ніколи не визнавав, що він частково втратив контроль над трасою, яка також з'єднує Дамаск з районами, де проживають переважно представники секти алавітів, до якої належить і сам Асад.

Відповідно до укладеної за посередництва США і Росії угоди, Сирія погодилася утилізувати свій хімічний арсенал, в який входять 1 300 тонн зарину, гірчичного газу та інших нервово-паралітичний агентів. Масштабні запаси хімзброї, серед якої 800 тонн промислових хімікатів, планується спалити на заводах з утилізації комерційних токсичних відходів. Транспортувати їх можна тільки по землі і по морю, використовуючи дороги, що ведуть з Дамаска в середземноморський порт Латакія.

ОЗХЗ, що отримала в жовтні Нобелівську премію миру, відповідає за контроль над процесом ліквідації сирійського арсеналу хімзброї. Завдяки угоді про її знищення США скасували плани ракетних ударів по Сирії, якими вони пригрозили Асаду у відповідь на хіматаку під Дамаском, що забрала життя сотень людей.

Сполучені Штати готові надати військовий корабель і обладнання для знищення сирійського хімзброї, проте угоди про те, де він постане на якір на час виконання робіт, поки що немає.

Конфлікт у Сирії почався з мирних антиурядових протестів у 2011 році і при їх жорсткому придушенні переріс у збройне протистояння, в якому загинули більше 100 000 людей.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG