Спеціальні потреби

США і Росія закликають до припинення вогню в Сирії


Лахдар Брагімі (л), Джон Керрі і Сергій Лавров на зустрічі в Парижі
Лахдар Брагімі (л), Джон Керрі і Сергій Лавров на зустрічі в Парижі
Сполучені Штати і Росія хочуть заохотити до припинення вогню в Сирії, починаючи з міста Алеппо. Це мало б створити кращі умови для успішних мирних переговорів між суперницькими сторонами в країні.

Державний секретар США Джон Керрі, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і представник ООН та Ліги арабських держав Лахдар Брагімі мали в понеділок зустріч у Парижі, на якій обмірковували можливість обміну в’язнями і дозвіл на поширення доступу для надання гуманітарної допомоги.

Керрі висловив надію, що мирна конференція, запланована на наступний тиждень, принесе кінець «невимовному конфлікту», який триває в Сирії «майже три роки.

Він сказав, що успіх конференції був би «добрим початком» для переговорів між сирійським урядом і повстанцями, які намагаються усунути від влади президента Башара аль-Асада, але не конче остаточне врегулювання.

Державний секретар Керрі повторив, що досягнення угоди залежить від суперницьких сторін у Сирії і що кінець кінцем сирійський народ вирішить політичне майбутнє своєї країни.

Уряд президента Асада заявив, що він візьме участь у мирній конференції, тоді як головна опозиційна Сирійська національна коаліція заявила, що вона вирішить до кінця тижня, чи взяти участь у переговорах, які розпочнуться 22 січня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG