Спеціальні потреби

Сирія без хімії


Сирія без хімії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Сирія без хімії

У 2013 році міжнародна дипломатія добилася символічної перемоги переконавши уряд Сирії позбутися усіх запасів ядерної зброї. Щоправда, через ряд причин, вивезти усю зброю до встановленого терміну, 31 грудня, не вдалося.

Однак, експерти відзначають безпрецедентний рівень співпраці світових лідерів у цій справі і переконані в успіху операції. Кілька країн надіслали свої військові кораблі до регіону супроводжувати судна зі зброєю.

Норвезький військовий корабель перебуває в міжнародних водах, чекаючи на наказ підійти до Сирії. Неподалік чекає Тайко – один з найбільших у світі вантажних кораблів. Згідно з планом, саме він підбере хімічну зброю та доставить на спеціальне обладнане американське судно, де її знищать. Капітан Норвезького королівського флоту Пер Ростад каже, що військові не очікують проблем на цьому етапі:

Асад озвучив пропозицію на мільярд для США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00
«Щодо військової загрози, я вважаю її мінімальною. Однак, можуть виникнути інші проблеми, як то з контейнерами, маневрами на воді, поламка обладнання і тому подібне».

Найбільша проблема це - доставити зброю до порту Латакія.

Через побоювання за безпеку та погану погоду, зробити цього до встановленого терміну - 31 грудня, не вдалося.

«Подивіться на зроблений поступ. Ще кілька місяців тому, хто б міг подумати, що Сирія відмовиться від хімічної зброї, що її можливості виробництва цієї зброї буде знищено, і що стільки країн тісно співпрацюватимуть у цьому процесі - Росія, Сполучені Штати, Китай та інші».

Ліквідація цієї зброї стане великим успіхом не лише для Сирії, а й міжнародного товариства загалом.
Махмуд Аль-Гамза
За повідомленням китайського телебачення, Китай направляє до регіону своє військове судно для супроводу хімічної зброї.

Участь Китаю в цьому процесі пояснює заступник міністра закордонних справ КНР Лі Баодун:

«Китай робить це заради політичного вирішення сирійської проблеми. Це повністю відповідає нашій ролі гаранта миру та безпеки у світі, яка покладена на нас як на постійного члена Ради Безпеки ООН».

Експерти називають безпрецедентною співпрацю міжнародної спільноти у процесі знищення хімічної зброї Сирії.

Марк Фітцпатрік каже, що мало хто хотів брати безпосередню участь у конфлікті і взагалі ніхто не бажав входити в країну. Однак, коли справа зайшла про мирні зусилля, про знищення хімічної зброї, приєдналися усі.

Американці не хочуть втручання у сирійський конфлікт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Застосування хімічної зброї у місцевості Ґута минулого серпня викликало міжнародне обурення. Уряд Сирії заперечує свою причетність, однак погодився позбутися хімічних запасів. Привітала рішення уряду і Сирійська Національна Рада – коаліція сирійської опозиції, представником якої є Махмуд Аль-Гамза:

«Ліквідація цієї зброї стане великим успіхом не лише для Сирії, а й міжнародного товариства загалом. Очевидно, ми виступаємо проти цієї зброї, але зараз нас найбільше турбують умови життя, в яких опинились сирійці».

А умови життя стають все складнішими. У вівторок в Інтернеті з’явилось нове відео з Сирії, що демонструє мінометний обстріл жилих масивів у Дамаску та Голмсі. За підрахунками сирійських правозахисників, на сьогодні громадянський конфлікт забрав життя понад ста тридцяти тисяч людей.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG