Спеціальні потреби

Керрі і Лавров домовилися відновити зусилля з врегулювання сирійського конфлікту


Керрі і Лавров на прес-конференції у Женеві
США і Росія домовилися продовжувати розпочату раніше широкомасштабну роботу з врегулювання сирійського конфлікту і зробити питання про ліквідацію сирійського арсеналу хімічної зброї частиною так званого «Женевського процесу».

Про це повідомили в п'ятницю державний секретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, які завершили в Женеві новий раунд переговорів з сирійської проблеми.

У ході останнього засідання, до них приєднався спеціальний посланець ООН і Ліги арабських держав з питань Сирії Лахдар Брагімі.

Виступаючи перед журналістами, керівники дипломатичних відомств США та Росії повідомили, що вони домовилися зустрітися знову орієнтовно 28 вересня в Нью-Йорку, в ході сесії Генеральної Асамблеї ООН, для обговорення досягнутого поступу.

Тим часом переговори в Женеві продовжуватимуться на рівні експертів.

«Ми домовилися продовжувати розпочату спільну роботу, починаючи з ініціативи щодо хімічних озброєнь, надіючись, що ці зусилля принесуть свої плоди, і мир та стабільність повернуться в цю спустошену війною частину світу», - заявив Керрі.

Однак він застеріг, що Вашингтон може винести рішення завдати військові удари по Сирії, якщо США прийдуть до висновку, що Дамаск не виконує прийнятих на себе зобов'язань.

Лавров, однак, зазначив, що він вважає, що переговорний процес усуне необхідність нанесення цих ударів.

Брагімі, у свою чергу зазначив, що питання про хімічні озброєння Сирії тепер стане частиною більш широкого переговорного процесу щодо досягнення миру в Сирії, який було розпочато в Женеві минулого року.

Брагімі працює над скликанням нової міжнародної конференції з політичного врегулювання сирійської кризи.

Дамаск офіційно погодився приєднатися до міжнародної Конвенції про заборону хімічної зброї, і російський президент Володимир Путін у п'ятницю привітав це рішення.

За словами Путіна, воно є «серйозним кроком на шляху до вирішення сирійської кризи».

«Це підтверджує серйозні наміри наших сирійських партнерів йти цим шляхом», - додав він.

Пекін також привітав рішення Асада.

Однак Керрі підкреслив, що Вашингтон все ще не виключає можливості нанесення удару, якщо не буде задоволений відповіддю Асада. «Це не гра», - заявив він у четвер.

Переговори є частиною дипломатичних зусиль, які змусили президента Барака Обаму відкласти плани з нанесення повітряних ударів по Сирії у відповідь на хімічну атаку проти мирного населення, скоєну під Дамаском 21 серпня.
XS
SM
MD
LG