Спеціальні потреби

Чого можна очікувати від зустрічі Керрі і Лаврова?


Джон Керрі і Сергій Лавров у Женеві
У складі делегацій, які супроводжають Сергія Лаврова і Джона Керрі, є велика група фахівців у галузі хімічної зброї. Про це 12 вересня повідомили російські ЗМІ з посиланням на заяву міністра закордонних справ РФ.

Глави зовнішньополітичних відомств США та Росії Джон Керрі і Сергій Лавров зустрічаються в Женеві для детального обговорення висунутої Москвою ініціативи з передачі сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль.

У США не виключають, що женевські дебати можуть затягнутися. Прес-секретар Білого дому Джей Карні напередодні заявив, що переговори вимагатимуть певного часу.

«Процес ідентифікації хімічної зброї, її верифікації, організації її безпеки і її виведення з-під контролю Асада, очевидно, складний, - зазначив Карні. - Він увійде до порядку денного переговорів у Женеві, і, я впевнений, в Нью- Йорку».
Ключовий момент переговорів - готовність Асада негайно приєднається до Конвенції (про заборону хімічної зброї)
Пол Сондерс


Які ж перспективи зустрічі в Женеві?

Головний редактор журналу «Росія в глобальній політиці» Федір Лук'янов думає, що діалог може бути досить продуктивним.

«Оскільки, тепер адже мова йтиме не про якісь загальнополітичні узгодження, а вони (Керрі і Лавров) обговорюватимуть цілком конкретні речі, як краще налагодити процес, - пояснив він в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки». - Не випадково туди запрошені експерти з хімічної зброї, які добре розуміють, що це означає на практиці».

Як йому видається, на результативності зустрічі ніяк не позначаться ті досить різкі критичні нападки, які прозвучали останніми днями з обох сторін. «Судячи з усього, це був, загалом, свого роду ритуал. А власне, здібності Лаврова і Керрі вирішувати один з одним питання це не завдало шкоди», - констатував журналіст.

У свою чергу, заступник директора Інституту США і Канади РАН Павло Золотарьов зізнався, що важко йому прогнозувати продуктивність зустрічі в Женеві. «Але тут велике значення мають особисті характери переговорників, - уточнив він у бесіді з кореспондентом «Голосу Америки». - Вони (Керрі і Лавров) здатні до зважених рішень і здатні знайти компроміси».

За словами зауступниці речника Білого дому Джен Сакі, в Женеві «на карту поставлений престиж Росії».

Щодо того, Золотарьов зауважив, що він думає дещо по-іншому. «Вважаю, на карті стоїть престиж і США, і Росії. Бо саме від цих двох держав, перш за все, залежить просування цього питання, та й вирішення проблеми в цілому».

Своє ставлення до зустрічі Керрі-Лавров американські експерти висловили в ході відеомосту Москва - Вашингтон, присвяченого сирійській проблематиці.

«Ключовий момент переговорів - готовність Асада негайно приєднається до Конвенції (про заборону хімічної зброї), - сказав виконавчий директор Центру національних інтересів у Вашингтоні Пол Сондерс, відповідаючи на запитання кореспондента Російської служби «Голосу Америки». - Це має бути юридичне зобов'язання ніколи надалі не використовувати хімічної зброї».

Вільям Померанц, заступник директора Інституту Кеннана, зауважив, що набагато більше залежатиме не від результатів переговорів Керрі та Лаврова, а в ситуації в ООН.
XS
SM
MD
LG