Спеціальні потреби

Женева: Керрі і Лавров розпочали переговори стосовно Сирії


За повідомленням, у Женеві розпочалися американсько-російські переговори на високому рівні.

Державний секретар США Джон Керрі прибув до Женеви на переговори зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим. Дипломати обговорюватимуть ситуацію навколо хімічних арсеналів Башара аль-Асада.

Офіційні особи США не повідомляють подробиць щодо термінів дипломатичного вирішення конфлікту, проте відзначають, що військове втручання все ще розглядається як один з варіантів.

Джон Керрі та Сергій Лавров обговорять ініціативу, підтримувану Росією і прийняту Сирією, в рамках якої Дамаск повинен передати контроль над хімічною зброєю в розпорядження ООН для остаточного її знищення. Як повідомляється, переговори можуть тривати кілька днів.

Президент Обама заявив, що Сполучені Штати все ще розглядають варіант, що передбачає військове втручання - якщо дипломатичні зусилля не виявляться успішними. За словами президента, реальна загроза військової операції стала однією з причин, чому нещодавні дипломатичні зусилля принесли результати.

В інтерв’ю, яке транслювалося російським телебаченням у четвер, Асад заявив, що він погодився передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародної спільноти, не через погрози США, а на прохання Росії - давнього союзника Сирії.
XS
SM
MD
LG