Спеціальні потреби

Держдума Росії закликала Конгрес США не допустити військової акції в Сирії


Олексій Пушков
У середу 11 вересня нижня палата російського парламенту закликала Конгрес Сполучених Штатів не допустити проведення військової операції проти Сирії.

«Ракетно-бомбова атака проти Сирії може поставити під загрозу ядерну та хімічну безпеку в регіоні, призведе до нових смертей серед мирного населення, до подальшого руйнування системи життєзабезпечення країни і, в кінцевому рахунку, до незворотної гуманітарної катастрофи», - ці рядки з заяви Держдуми широко цитують в середу російські ЗМІ.

Раніше глава думського комітету з міжнародних справ Олексій Пушков сказав, що Росія може збільшити обсяг продажу зброї Ірану і переглянути співпрацю з США щодо афганського транзиту - в разі удару по Сирії.

Пушков повторив позицію російського президента Володимира Путіна, зазначивши, що план, запропонований Москвою і, який передбачає передачу контролю над сирійським арсеналом хімічної зброї Росії, може бути успішно здійснений тільки за умов, що США і їх союзники відмовляться від застосування військової сили проти уряду Башара Асада.

У вівторок ввечері, під час свого звернення до американського народу, президент США Барак Обама поясив свою позицію щодо Сирії і, чому сирійський уряд має бути позбавлене можливості знову застосувати хімічну зброю. Обама назвав останні події на дипломатичному фронті «обнадійливими ознаками».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG