Спеціальні потреби

Сирійський уряд підтримує план Росії щодо роззброєння


Прем’єр-міністр Сирії Ваель аль-Халкі
Прем’єр-міністр Сирії Ваель аль-Халкі
Сирійський уряд заявив, що погодився на пропозицію Росії передати арсенал хімічної зброю країни під міжнародний контроль для остаточного його знищення з метою уникнути можливого військового удару США.

Про це заявив прем’єр-міністр Сирії Ваель аль-Халкі, кажучи, що уряд виніс таке рішення, аби «запобігти пролиттю сирійської крові».

Сирійська опозиція, одначе, виступила категорично проти передачі хімічної зброї Сирії під міжнародний контроль.

Представники опозиції вважають, що будь-яка відстрочка і, тим більше, можливе скасування удару США по Сирії, тільки надихне президента Башара аль-Асада. Членам опозиції, які вважають, що удари по Сирії нададуть нового імпульсу їхній дворічній боротьбі проти уряду, така перспектива здається нерозумною.

Про це заявив представник Сирійської національної коаліції Халед Салех у вівторок в інтерв’ю американським ЗМІ.

Тим часом, міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що його країна внесе проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН з осудом хімічної атаки, скоєної 21 серпня в околицях Дамаска, і закликом до притягнення винуватців до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді.

Раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повідомив, що російські посадовці, разом з Сирією, опрацьовують «конкретний» план і мають намір у найближому майбутньому представити свою пропозицію іншим країнам.

Президент Обама назвав план Росії передати арсенал хімічної зброї Сирії під міжнародний контроль потенційним проривом, проте наголосив, що така ініціатива стала результатом погрози застосування військової операції проти Сирії.

Досі, Раді Безпеки не вдалося досягти погодженості щодо санкцій проти Сирії, оскільки Росія і Китай використовували своє право вето і заблокували три попередні резолюції проти уряду президента Башара аль-Асада.

У вівторок президент Обама проведе низку зустрічей із законодавцями на Капітолійському пагорбі з метою заручитися їх підтримкою резолюції щодо військової операції США проти Сирії у відповідь на використання нею хімічної зброї проти власного народу. Президент виступить у вівторок увечері з промовою до американського народу, в якій накреслить свою позицію.
XS
SM
MD
LG