Спеціальні потреби

Обама бачить можливість дипломатичного «прориву» в сирійській кризі


Президент Барак Обама відповідає на запитання журналіста Скатта Пеллі у Білому домі
Президент Барак Обама відповідає на запитання журналіста Скатта Пеллі у Білому домі
Президент США Барак Обама заявив, що він не виключає можливості прориву в сирійській кризі після того, як Росія запропонувала своєму союзнику Дамаску передати свої запаси хімічної зброї для знищення.Таким чином, Сирія може уникнути військових ударів США. Американський президент заявив про це в низці телевізійних інтерв'ю у понеділок.

Втім, він висловив сумніви в такому результаті подій і продовжував переконувати Конгрес - в якому немає єдності з цього питання - підтримати можливу операцію США.

За словами Обами, загроза застосування сили потрібна для того, щоб змусити Сирію піти на поступки.

Понеділок став днем раптової активізації роботи дипломатів над пошуком вирішення кризи в цій охопленій війною близькосхідній країні. Росія скористалася висловлюванням держсекретаря Джона Керрі, щоб запропонувати новий підхід до вирішення проблеми, який дозволив би всім сторонам зберегти обличчя.

«Я завжди вважав, що кращим варіантом розв’язання проблеми було б дипломатичне вирішення», - заявив Обама в інтерв'ю телекомпанії NBC. Президент зауважив, однак, що згода Асада передати запаси хімічної зброї під міжнародний контроль, сама по собі, не стане вирішенням «жахливого внутрішнього конфлікту в Сирії».

«Але якщо ми зможемо досягти цієї обмеженої мети без військових дій, я б вважав за краще такий шлях», - додав він.

«Можливо, ми зможемо досягти прориву», - сказав Обама в інтерв'ю CNN, додавши, що є небезпека, що заяви сирійського президента Башара Асада можуть виявитися черговим тактичним кроком, щоб виграти час.

«Ми такого не допустимо, - сказав він. - Джон Керрі та інші члени моєї команди з національної безпеки будуть працювати з російською стороною і міжнародним співтовариством, щоб переконатись, чи можемо ми прийти до якогось здійсненного і серйозного вирішення».

Різкий дипломатичний поворот у міжнародних суперечках навколо Сирії, які тривають вже кілька тижнів, стався, коли в ході візиту Керрі до Лондона один з журналістів запитав його, чи може Асад зробити щось, щоб уникнути військового удару США.

«Звичайно. Він повинен здати свою хімічну зброю - все до останнього - міжнародному співтовариству протягом найближчого тижня. Здати її негайно і забезпечити повну підзвітність, - відповів Керрі. - Але навряд чи він піде на це, так що це не вийде».

Держдепартамент пізніше заявив, що це була риторична заява Керрі про неможливість того, що Асад піде на передачу хімічної зброї.

Через несповна п'ять годин після того, російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що він висунув таку пропозицію на переговорах з сирійським колегою Валідом Муаллемом в Москві. Муаллем заявив, що Дамаск вітає російську ініціативу, але не сказав, чи готова Сирія прийняти її.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG