Спеціальні потреби

Адміністрація Обами передала ЗМІ докази використання Асадом хімічної зброї


Американський уряд робить останні кроки у намаганнях переконати законодавців підтримати удар по Сирії.

Адміністрація Барака Обами заявляє, що експертиза підтвердила достовірність відеокадрів, на яких видно загибель сотень людей - як дорослих, так і дітей - у Сирії в результаті хімічної атаки. 13 фрагментів відео, знятих 21го серпня у передмісті Дамаска, минулого тижня демонстрували конгресменам на таємних нарадах як доказ причетності уряду Асада до застосування зброї масового ураження проти власного народу. Сьогодні це відео розсекретили для показу для загальної публіки. У понеділок Конгрес починає роботу. Сам Обама, а також перші особи його адміністрації, віце-президент Байден, держсекретар Керрі, командування Пентагону, намагаються переконати законодавців у Конгресі проголосувати за воєнну кампанію проти Асада. Проте, станом на цей час, Конгрес, як і більшість американців – проти.

Аби переконати громадськість у тому, що США повинні відреагувати на злочини режиму Асада, адміністрація Обами передала ЗМІ відеокадри-підтвердження його дій. Розвідка підтвердила дату, час, і місце, де були зняті ці кадри. І хоч досі залишається не підтвердженим, що саме армія Асада застосувала хімічну зброю проти населення, в адміністрації Обами переконані, що сирійський президент причетний до цієї атаки.

У понеділок Барак Обама дасть інтерв‘ю провідним американським телеканалам, і спробує пояснити, чому США повинні діяти у Сирії, навіть без згоди Ради Безпеки ООН. А у вівторок він виступить із зверненням з цього приводу до народу. Голосування у Сенаті заплановане на Середу. Поки лише 28 сенаторів із 100 заявили, що проголосують «за».
XS
SM
MD
LG