Спеціальні потреби

Зволікання США сприймається як прояв слабкості - оглядачі


Зволікання США сприймають як слабкість?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Зволікання США сприймають як слабкість?

Те, якими будуть подальші кроки США по відношенню до Сирії, серйозно вплине на позиції Америки на Близькому Сході. Думка про те, що Америка слабка, а попередження президента Обами нічого не варті, може - у свою чергу - надихнути Іран та Північну Корею. Остання і так не надто звертає увагу на думку світу, послідовно проводячи випробування ядерної зброї. А Тегеран, здається, дуже хотів би цю зброю мати.

Від того, як США поведуться з Асадом залежить, чи поважатимуть Америку в Тегерані та Пхеньяні
Державний секретар США, Джон Керрі переконаний, Іран та Північна Корея пильно стежать за діями Америки. Якщо Асад залишиться непокараним – це переконає їх у слабкості Вашингтона.

"Йдеться про те, що бездіяльність щодо Сирії надихне Іран активніше працювати над створенням атомної зброї. За ситуацією стежать Хізбалла, Північна Корея та всі диктатори та терористичні угрупування, які поки що бояться використовувати зброю масового знищення, бо бояться покарання з боку Америки. Який урок ми їм дамо на прикладі Асада? Що за використання зброї масового знищення суворо карають? Чи може, що світ просто відступає у бік, ніби нічого не сталося?", - заявив Джон Керрі.

Від того, як США поведуться з Асадом залежить, чи поважатимуть Америку в Тегерані та Пхеньяні.

Удар США лише укріпить позиції Асада - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00
"Кількох десятків крилатих ракет та може одного-двох днів бомбардувань буде достатньо, щоб дати всім зрозуміти, що зброя масого ураження це табу. А Ірану та Північній Кореї це покаже, що попередження з боку Обами чогось варті", - вважає Майкл Огенлон з Інституту Брукінгса.

За останні п’ять років Північна Корея провела 3 випробування ядерної зброї.

Аналітик Майкл Ослін нагадує, розбираючись з Дамаском не можна випускати з поля зору непередбачуваний Пхеньян.

"Зараз вся увага зосереджена на Сирії. Я думаю, що Пхеньян може саме зараз щось утнути, саме тому, що вони розуміють, що Америка переймається іншими проблемами", - каже експерт.

​А ще є Іран та підтримуване ним ліванське угрупування Гезболла. Саме їх допомога допомогла Асаду фактично добитися перелому у війні з повстанцями.

Втім щось пояснити Ірану на прикладі Сирії буде не просто – вважає аналітик Даґ Бендоу.

Більшість американців проти втручання у Сирію
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00
"Іран вже почувається ізольованим та під прицілом. Якщо Асада покарають, це лише підштовхне їх до розробки атомної зброї", - говорить Бендоу.

Експерт вважає, що напад на Сирію переконає Іран у тому, що захиститись він може лише з допомогою ядерної зброї.

"Багато людей думають, от зламаємо Асада і настрашимо Іран. Це правда лише до певної міри. Але це точно не допоможе переконати Іран відкритись для світу та відкласти ядерні амбіції", - зазначає Бендоу.

Між тим хімічна зброя Асада загрожує союзникам США у регіоні. Вони потребують захисту.

"Це важливо для Ізраїлю, для наших друзів у Йорданії, Туреччині та Лівані. Всі вони на відстані простягнутої руки від Дамаска", - говорить державний секретар США, Джон Керрі.

Ізраїль вже привів у бойову готовність системи ПВО. Втім на думку Бендоу, Асад не ризикне замахнутись на Ізраїль.

Сирійська дилема для Обами
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00
"Сирія розуміє, що Ізраїль має колосальну військову перевагу. Асад зараз чіпляється за владу йому не до того, щоб відкривати другий фронт", - говорить експерт.

Бендоу переконаний, що значно небезпечнішою для Ізраїлю буде перемога повстанців над Асадом. Якщо це станеться зброя масового знищення опиниться у руках дуже різномастих сил, серед яких і терористи з аль-Кайди. У такому випадку безпеку дуже небзечного арсеналу зброї гарантувати не зможе ніхто.

XS
SM
MD
LG