Спеціальні потреби

Росія підтримала ініціативу США щодо роззброєння Сирії


Сергій Лавров
Сергій Лавров
Глава МЗС Росії закликав сирійське керівництво не тільки домовитися про передачу місць зберігання хімічної зброї під міжнародний контроль, але і про її подальше знищення, а також про повноцінне приєднання до Організації по забороні хімічної зброї. Заяву розміщену на сайті Міністерства закордонних справ Росії.

«Ми вже передали нашу пропозицію міністру закордонних справ Сирії Валіду Муаллему, який знаходиться в Москві. Розраховуємо на швидку і позитивний відповідь», - йдеться в заяві Сергія Лаврова.

За словами Лаврова, звістка про те, що держсекретар США Джон Керрі зробив заяву, згідно з якою ударів по Сирії можна уникнути, якщо Дамаск передасть всю хімічну зброю міжнародному співтовариству, надійшла вже після переговорів з главою МЗС Сирії.

У той же час Лавров висловив невпевненість у тому, чи погодиться Сирія здати свою хімічну зброю. «Але якщо встановлення міжнародного контролю над хімзброєю в цій країні дозволить уникнути військових ударів, то ми негайно включаємося в роботу з Дамаском», - зазначив міністр.

У свою чергу, як заявив міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем, Сирія вітає російську ініціативу, виходячи з турботи сирійського керівництва про життях наших громадян і безпеку в країні.

Крім цього, ООН висловила намір звернутися в Раду Безпеки з проханням вимагати від Сирії перевести всі свої запаси хімічної зброї в місце, де вони зберігатимуться в безпеці, а відтак будуть знищені. Виступаючи перед журналістами в Нью-Йорку, генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив про свій намір звернутися до РБ з проханням вимагати від Сирії приєднання до міжнародної Конвенції про заборону розробки, виробництва, нагромадження і застосування хімічної зброї та її знищення. Сирія - одна з п'яти держав світу, що не приєдналися до Конвенції (крім Сирії, на це не погодилися Ангола, Північна Корея, Єгипет і Південний Судан).

Втім, Білий дім виступив із заявою про те, що до ініціативи щодо військового удару по Сирії приєдналися ще 14 держав, у тому числі Катар і ОАЕ. Таким чином, вже 25 країн підтримують військову операцію в Сирії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG