Спеціальні потреби

Президенту Сирії висунули ультиматум


Командир сирійських повстанців заявив, що якщо до півдня п’ятниці президент Башар аль-Асад не почне виконувати умови мирного плану ООН, його сили також не дотримуватимуться угоди, укладеної з урядом, про припинення вогню.

Такий ультиматум висунув Асаду полковник Вільної сирійської армії (FSA) Кассим Саадеддін в опублікованій в інтернеті у четвер заяві. У своєму зверненні Саадеддін сказав, що уряд повинен негайно припинити обстріл сирійських міст та селищ і вивести війська та артилерію подалі від населених пунктів.

Вільна сирійська армія це легкоозброєне повстанське формування, до складу якого входять, переважно, колишні солдати армії Сирії, які перейшли на бік опозиції. FSA очолює 15-місячне повстання проти режиму Асада. Минулого місяця, офіційний Дамаск і повстанці прийняли мирний план, який розробив спеціальний міжнародний посланець Кофі Аннан. Проте бої і кровопролиття продовжуються і сторони обвинувачують одна одну у порушенні угоди.

Втім у четвер сирійські активісти повідомили про обстріл урядовими силами містечка Гула внаслідок чого одна особа загинула. Нагадаємо, що минулого тижня в Гулі було вбито 108 мирних мешканців, що викликало обурення міжнародного співтовариства.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун вимагає, щоб сирійський уряд дотримувався своїх обіцянок покласти край кровопролиттю. Виступаючи на форумі в Стамбулі, він заявив, що продовження таких масових вбивств, як у Гулі, може «призвести до катастрофічної громадянської війни…від якої країні ніколи не вдасться оговтатись».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG