Спеціальні потреби

«Друзі Сирії» закликають до жорсткіших санкцій проти уряду Асада


Представники понад 100 країн, які домагаються покінчення з правлінням президента Сирії Башара аль-Асада, закликали до «ширших і жорсткіших» санкцій проти сирійського уряду.

На своїй зустрічі у Парижі, група «Друзі Сирії» закликала до нових санкцій у намаганнях покласти край насильницькій розправі над учасниками антиурядових протестів, які розпочалися в Сирії 16 місяців тому.

«Друзі Сирії» пообіцяли збільшити обсяги допомоги сирійським повстанцям, і надати їм засоби сучасного зв’язку.

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала Раду Безпеки ООН негайно запровадити санкції проти Сирії.

Виступаючи на паризькій зустрічі, Клінтон засудила режим Асада кажучи, що вбивство урядом власного народу порушує всі норми міжнародного права і правила людської гідності.

Міністерство закордонних справ Франція повідомило, що до Парижа має прибути чільний генерал сирійської армії Манаф Тласс, який перейшов на бік повстанців. Він зазначив, що рішення бригадного генерала Тласса свідчить про те, що Асад не втримається при владі.

Представники опозиційної сирійської правозахисної організації Syrian Observatory for Human Rights заявив, що перехід генерала на бік повстанців можна вважати «початком кінця» режиму Асада. Манаф Тласс є сином колишнього міністра оборони Сирії

Ні Росія, ні Китай, які є найважливішими союзниками сирійського президента, не взяли участі у паризькій зустрічі.

Тим часом, згідно з повідомленнями активістів сирійської опозиції, у п’ятницю внаслідок кривавих сутичок у Сирії загинуло щонайменше 29 людей.
XS
SM
MD
LG