Спеціальні потреби

Росія не братиме участі у нараді щодо Сирії


МЗС Росії
МЗС Росії

Підтримана західними державами та Лігою арабських держав коаліція «Друзі Сирії» оголосила, що планує провести міжнародну нараду, прагнучи досягти угоди про припинення насильства в цій країні. Очікується, що «Друзі Сирії» зустрінуться в Тунісі цього тижня і звернуться до Башара аль Ассада з закликом піти у відставку.

Прес-секретар російського МЗС Олександр Лукашевич заявив, що представник Москви не буде присутній на цій конференції, тому що не всі сторони конфлікту братимуть у ній участь. Лукашевич зазначив, що окремі групи сирійської опозиції були запрошені в Туніс, проте представники сірійського уряду не отримали запрошення. За його словами, це означає, що інтереси значної частини населення Сирії, яке підтримує чинну владу, не будуть враховані.

З Москви неодноразово лунали заяви про те, що для забезпечення миру необхідний діалог між сторонами конфлікту.

«Ми послідовно пропонуємо нашим партнерам в США, Європі та регіоні об'єднати зусилля і посадити представників уряду та опозиції за стіл переговорів без попередніх умов», – заявив Лукашевич.

Він також зазначив, що зараз не час для того, щоб яка-небудь країна відкрито ставала на одну зі сторін конфлікту:

«Росія за те, щоб всі члени світової спільноти виступили як друзі всього сирійського народу, а не якоїсь його частини».

Лукашевич підкреслив, що, після проведення певних реформ і за певних умов, Росія зможе направити до Сирії гуманітарну допомогу.

Нещодавно Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, підтриману Лігою арабських держав і західними країнами. Резолюція містила заклик Башара аль Ассада відмовитися від влади. Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров назвав цю резолюцію односторонньою. Китай також проголосував проти її прийняття.

Москва ще з радянських часів є союзником Дамаска. Росія поставляє Сирії зброю і тримає на її території військово-морську базу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG