Спеціальні потреби

«Друзі Сирії» зустрілися в Токіо


Дипломати з понад 60 країн зібралися в Токіо на чергове засідання групи «Друзі Сирії». На зустрічі обговорювалися подальші економічні санкції та інші заходи, необхідні для припинення насильства, яке вже забрало десятки тисяч життів з часу початку повстання проти президента Башара аль-Асада.

Господар зустрічі, яка проходили у п’ятницю, міністр закордонних справ Японії Коїтіро Ґемба, висловив сподівання, що міжнародна дискусія надішле «чіткий політичний сигнал».

Це вже п'ята одноденна зустріч «Друзів Сирії», але перша, яка відбулася в Азії. Серед учасників зустрічі - представники США, ЄС і Ліги арабських держав.

У четвер сирійська армія розгорнула масштабний наступ в районі міжнародного аеропорту Дамаска. Влада закрила доступ до Інтернету по всій країні, а в деяких місцях відключили мобільний телефонний зв'язок.

Відключення Інтернету підтвердили дві американських компанії, що займаються моніторингом глобальної мережі. Цей крок є безпрецедентним за період 20-місячного повстання проти Асада. Влада часто відключає телефонний зв'язок і доступ в Інтернет в районах проведення великих військових операцій.

Проурядовий телеканал, з посиланням на міністра інформації Сирії, заявив, що відповідальність за загальнонаціональне відключення несуть не державні служби, а «терористи».
XS
SM
MD
LG