Спеціальні потреби

Американські посадовці закликають Обаму посилити тиск на лідера Сирії


Сирійські активісти просять Захід про допомогу
Сирійські активісти просять Захід про допомогу

Влада Сирії посилює натиск на опозицію. Танкова частина була розгорнута в історичному міста Гама. У інших містах півдня та заходу країни також продовжується придушення антиурядових виступів. За повідомленням правозахисників, там щодня від рук поліції гинуть десятки людей.

Державний департамент США засудив дії влади Сирії, назвавши їх варварськими і репресивними заходами, спрямованими на покарання всього сирійського народу. Втім частина американських законодавців вважає подібні заяви уряду США недостатніми у ситуації, що склалася. Вони критикують Барака Обаму за те, що він публічно не засудив дії президента Сирії Башара аль Ассада і не закликав його піти з посади.

Влада Сирії заборонила міжнародним журналістам працювати в країні. Тому дізнатися, про те, що там відбувається, можна лише з кадрів любительського відео, що просочуються в Інтернет.

Реагуючи на ескалацію насилля в Лівії, у Вашингтоні сенатор Джо Ліберман представив на розгляд колег резолюцію із закликом до адміністрації Обами посилити тиск на сирійського лідера:

«На мою думку, Башар аль Ассад – це головоріз, убивця, тоталітарний лідер, який повторює модель управління Каддафі і сподівається, що йому це вдасться».

Речник Державного департаменту США Марк Тонер наполягає, що адміністрація Обами робить у цій ситуації усе можливе:

«Я хочу наголосити, що ми завжди були послідовні та чіткі у засудженні насильства, яке уряд Сирії розгорнув проти свого народу. Багато наших партнерів та союзників висловлюють серйозне занепокоєння з цього приводу і ми шукаємо найкращий шлях для спільних дій».

Але критики наголошують, що демонстрації у Сирії тривають вже понад два місяці. За цей час від рук військ та поліції там загинуло понад 500 людей. А адміністрації США, виглядає, закриває на це очі. Деякі незалежні експерти, як Халід Ельґінді з Інституту Брукінґса, вважають, що ситуація у Сирії занадто складна, щоб шукати прості рішення:

«Я думаю, міжнародна спільнота не впевнена, що робити. Вони не хочуть повторення лівійської кризи. Я вважаю, що ніхто не готовий на пряме військове втручання у Сирію, як це було у випадку з Лівією».

Елґінді також з іронією порівнює ситуацію у Сирії з подіями, що призвели до відставки Госні Мубарака в Єгипті:

«Президент Єгипту був близьким партнером США. Втім Америка, на думку багатьох, змусила його піти у відставку. З іншого боку, маємо Сирію, з якою США мають дуже непрості відносини, і при цьому Вашингтон зайняв тут більш вичікувальну позицію».

Халід Елґінді зауважує, що Сполученим Штатам важко передбачити наслідки зміни режиму у Сирії. Адже ця країна відіграє ключову роль у близькосхідному регіоні. Сирія тісно пов’язана з Ліваном, займає стратегічну позицію на іракському кордоні і є активним гравцем у арабо-ізраїльському конфлікті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG