Спеціальні потреби

США осуджують придушення протестів в Судані


Сполучені Штати осудили жорстоке придушення в Судані антиурядових протестів, які поширись на кілька районів країни. Протести розпочалися приблизно два тижні тому в столиці країни Хартумі як окремий студентський протест з приводу планованих урядом економічних обмежень і різкого збільшення цін.

Проте заворушення швидко поширились і стали насильницькими у столиці та поза нею. Суданські сили безпеки відповіли рішуче, застосовуючи сльозогінний газ і палиці проти демонстрантів, які у відповідь почали жбурляти каміння і підпалювали автомобільні шини на вулицях.

Представниця Державного департаменту США Вікторія Нуланд заявила у вівторок, що надійшли повідомлення про «побиття, ув’язнення і особливо невідповідне відношення до затриманих людей». За словами пані Нуланд, придушення протестів не розв’яже економічної кризи в Судані. Вона також закликала суданські орган влади негайно звільнити затриманих.

Також правозахисна організаціїя Вахта прав людини (Human Rights Watch) осудила реакцію суданського уряду на протести. Ця базована в Нью-Йорку організація повідомила, що суданські органи влади заарештували «десятки» демонстрантів, представників опозиції та журналістів. Надійшли повідомлення, що було застосовано гумові та бойові кулі для розгону, як сказано, мирних протестів.

Президент Судану Омар аль-Башир відкинув протести як роботу кількох окремих агітаторів і заперечив, що вони дорівнюють суданській версії «Арабської весни».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG