Спеціальні потреби

Судан погрожує Південному Судану повномасштабною війною


Президент Судану Омар аль-Башир погрожує Південному Судану війною
Президент Судану Омар аль-Башир погрожує Південному Судану війною

Президент Судану Омар аль-Башир погрожує війною Південному Судану. Тимчасом продовжують сутички на кордоні між обома країнами.

В середу аль-Башир обіцяв придушити уряд Південного Судану, а правлячу там партію прирівняв до комахи.

Промовляючи до натовпу прихильників у четвер, він сказав, що Судан дасть уряду свого південного сусіда «урок сили» і обіцяв відбити центр видобування нафти місто Гегліг, яке минулого тижня зайняли південні війська. Він підкреслив: «Гегліг – це не кінець, це початок».

Сполучені Штати, Китай та інші країни закликали Судан і Південний Судан, щоб вони припинили збройні сутички і відновили мирні переговори, але ці заклики поки що залишилися без наслідків.

У вівторок війська обох сторін вели сутички неподалік міста Мейрам, що в суданському штаті Південний Кордофан. Представник збройних сил Південного Судану Філіп Агуе повідомив про більші прикордонні сутички у четвер.

З часу, коли у липні минулого року Південний Судан став незалежним, між обома країнами не врегульовано питання кордонів, громадянства і поділу природними ресурсами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG