Спеціальні потреби

Суданський саміт не відбудеться


Президент Південного Судану Сальва Кіір і президент Судану Омар Башир (Джуба, квітень 2011)

Віце-президент Судану Хадж Адам Юсиф сказав, що у зв’язку зі збройними сутичками, які точаться в оспорюваному сторонами прикордонному районі, Судан припиняє переговори з Південним Суданом.

У повідомленні державного радіо зазначається, що високопосадовець зазначив, що перемовини з південним сусідом не відбудуться і, що Судану необхідно захищати свій кордон.

Судан звинувачує Південний Судан у вчиненні нападів на багатий на нафту район Хеґліґ з допомогою повстанців, які ведуть боротьбу з Хартумом від червня минулого року.

За твердженням Південного Судану, його сили погналися за суданськими солдатами аж до Хеґліґа, після того, як вони відбили атаку солдатів у вівторок. Згідно з повідомленнями з району, південно-суданські сили захопили контроль над містом. Суданські бойові літаки здійснюють по території повітряні удари.

Кореспондент Голосу Америки Пітер Гайнлайн повідомляє з Ефіопії, що Рада з миру і безпеки Африканського союзу скликала екстрену нараду в справі ситуації в Судані.

Представник Рада сказав, що у світлі боїв, Судан виключив можливість відбуття саміту президентів Омара Башира і Сальви Кііра.

Президенти обох країн мали зустрітися минулого тижня, проте той саміт було скасовано з уваги на попередній раунд боїв навколо Хеґліґа.

Африканський союз намагався виступити посередником на багатьох переговорах для вирішення глибоких та гострих суперечок між Суданом та Південним Суданом, проте йому вдалося досягнути у цьому дуже мало поступу.

XS
SM
MD
LG