Спеціальні потреби

НАТО посилює підтримку України через дії Росії – Столтенберґ


Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО
Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО

«Ми послідовно і потужно підтримуємо Україну. Це практична підтримка: логістична, матеріальна, а також навчання українських військ» – генсек НАТО

НАТО адаптується до нових безпекових викликів, елементом цього стає не лише посилення східного кордону, а й підтримка партнерів – України та Грузії, заявив у розмові з журналістами генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, - йдеться у повідомленні Радіо Свобода.

«У нас не припиняється політичний діалог з Росією, але це не означає, що ми живемо, як раніше. Триває найбільше переозброєння Альянсу з часів «холодної війни», – зауважує Столтенберґ. – Ми послідовно і потужно підтримуємо Україну. Це практична підтримка: логістична, матеріальна, а також навчання українських військ».

Столтенберґ додає, що Альянс підтримує контакт з українською владою.

Він також наголосив, що НАТО підтримує «мирне врегулювання в результаті переговорів», але нагадав, що чинні Мінські угоди не виконуються повною мірою, оскільки не припинилися бої та не відведене важке озброєння.

«В цих умовах ми вважаємо за потрібне продовжувати підтримку України», – підсумовує генеральний секретар НАТО.

Столтенберґ також заявив, що Північноатлантичний альянс посилює свою присутність на східних кордонах країн-членів НАТО, щоб відповідати новим викликам, серед яких – застосування російської армії проти інших держав.

«Багато років ми бачили, як Росія інвестує у свої збройні сили та активно їх тренує. Але це вже не просто тренування, вона застосовує їх проти інших держав, змінюючи кордони в Європі, як це сталося з Грузією, а потім з Україною», – наголошує Столтенберґ.

Окрім того, він нагадав про порушення повітряного простору Туреччини та країн Балтії, які входять до НАТО, російськими літаками.

«Ми маємо відповідати новітнім викликам, тому НАТО посилює присутність у Туреччині та Литві, в тому числі на воді та у повітрі за рахунок збройних сил США», – пояснив Столтенберґ.

Він наголосив, що на східних кордонах Альянсу буде розгорнуте угруповання швидкого реагування кількістю 40 тисяч військових, час реагування цих сил на загрози альянсу має вкладатися у два дні.

Столтенберґ уточнив, що НАТО проти повернення до «холодної війни» у взаєминах з Росією, однак додав, що «Альянсу легше вести політичні переговори за умови, що він стає дедалі сильнішим».

Після погіршення відносин між Росією і Заходом внаслідок української кризи, Сполучені Штати та їхні союзники по НАТО розгорнули додаткове озброєння і провели навчання в Центральній і Східній Європі.

Пентагон нещодавно запропонував вчетверо збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.

Дивіться також: Стара гвардія у ГПУ це найкращі союзники Путіна - експерт

Стара гвардія у ГПУ це найкращі союзники Путіна - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:44 0:00

XS
SM
MD
LG