Спеціальні потреби

Столтенберґ закликав Росію вивести важке озброєння з України


Єнс Столтенберґ (праворуч) і Петро Порошенко
Єнс Столтенберґ (праворуч) і Петро Порошенко

Генеральний секретар НАТО заявив, що певне затишшя у конфлікті виявилося недостатнім для того, щоб принести країні мир.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що зниження рівня насильства в Східній Україні виявилося недостатнім для досягнення миру, і закликав Росії вивести важке озброєння, яке, як вважає Альянс, вона постачає сепаратистам.

Українські дипломати заявили, що дводенний візит Столтенберґа - його перший візит в якості глави НАТО - має важливе символічне значення для країни в її прагненні до інтеграції із Заходом в умовах проросійського сепаратизму на східних територіях.

Згідно з домовленостями, мирний план врегулювання конфлікту в Україні повинен бути виконаний до кінця року. З огляду на це, певне затишшя в конфлікті з початку вересня обнадіює, але є крихким і далеко не достатнім, сказав Столтенберґ.

«Важке озброєння далі знаходиться там. Вони продовжують підтримувати сепаратистів», - заявив Столтенберг в бесіді з журналістами перед початком спільних навчань України і НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Навчання проходять поблизу Львова.

Росія відкидає звинувачення Заходу в тому, що вона надсилає солдатів і зброю проросійським сепаратистам, які організували заколот у квітні минулого року в Луганській і Донецькій областях.

Незважаючи на те, що рівень насильства досяг найнижчої позначки з моменту підписання Мінських угод про припинення вогню сім місяців тому, західні дипломати кажуть, що мирний план з 11 пунктів далекий від повної реалізації.

Столтенберґ заявив, що у спостерігачів, як і раніше, немає належного доступу в зону конфлікту.

Дивіться також: Курт Волкер: візит генсека НАТО до України - важливий символічний крок

Курт Волкер: візит генсека НАТО до України - важливий символічний крок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:31 0:00

XS
SM
MD
LG