Спеціальні потреби

НАТО не зможе захистити країни Балтії - експерти


Північноатлантичний альянс не здатний захистити своїх східних союзників, тоді як російські танки можуть дістатися балтійських держав протягом 60 годин.

Відомий американський науково-дослідний центр RAND рекомендує розмістити в країнах Балтії сім бригад НАТО, включаючи бригади важкої бронетехніки, оскільки без посилення присутності Альянсу в цих колишніх радянських республіках Росія може захопити їх протягом 60 годин.

«Наразі НАТО не може успішно захистити територію найуразливіших членів Альянсу», - йдеться в доповіді RAND Corporation. Цей висновок був зроблений на основі ігрових сценаріїв, в опрацюванні яких брали участь колишні та нинішні військові офіцери.

Аналітичний центр прийшов до висновку, що російським військам потрібно лише 60 годин, щоб підійти до околиць Таллінна або Риги.

Після такої поразки, у НАТО залишиться «обмежений вибір варіантів дій, і всі вони погані», говориться в 16-сторінковому звіті.

Зокрема, керівництво НАТО може організувати запізнілий і витратний контрнаступ, який може призвести до ядерної ескалації.

Або блок може визнати поразку з «передбачувано катастрофічними наслідками для Альянсу і народу Балтії», - заявляють автори доповіді.

Однак дослідники вважають, що цій загрозі можна протистояти за допомогою посилення сил стримування в регіоні.

Розміщення в країнах Балтії семи бригад, включаючи бригади важкої бронетехніки, зробить будь-який потенційний напад досить ризикованим, щоб змусити Кремль відмовитися від таких планів, - вважають експерти.

«Хоча присутність сил стримування потребує чималих витрат в абсолютних розмірах, вона цілком по кишені, особливо в порівнянні з потенційними витратами, пов'язаними з нездатністю НАТО захистити найбільш незахищених та вразливих союзників», - вказується в доповіді.

США проводять посилені навчання в цих країнах і заявляють, що в разі кризи передислокують танки, гаубиці, бронетехніку і боєприпаси на склади в регіоні.

Дивіться також: Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко

Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG