Спеціальні потреби

Україна може розраховувати на НАТО в ці тяжкі часи - Столтенберґ


Зліва-направо: голова українського уряду Арсеній Яценюк, генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради Володимир Гройсман, Київ, 22 вересня 2015 року
Зліва-направо: голова українського уряду Арсеній Яценюк, генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради Володимир Гройсман, Київ, 22 вересня 2015 року

Україна може розраховувати на політичну і практичну підтримку НАТО, заявив у вівторок у Києві генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ.

Україна може розраховувати на політичну і практичну підтримку НАТО, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у Києві.

«У ці тяжкі часи Україна може покластися на НАТО», – сказав Столтенберґ на засіданні Ради національної безпеки й оборони України, повідомляє прес-служба НАТО.

«НАТО надає Україні політичну і практичну підтримку. Ми підтримуємо вашу незалежність і територіальну цілісність і повне дотримання Мінських угод. Це залишається єдиним виходом із кризи», – додав генсекретар.

За словами Столтенберґа, Україна змушена здійснити дуже важкі політичні кроки, зокрема щодо окремих районів Донецької й Луганської областей. «Але надзвичайно важливо, щоб Україна продовжила йти шляхом виконання всіх аспектів Мінських домовленостей і забезпечення миру і стабільності в Україні для збереження суверенітету всієї країни, зокрема на східних кордонах», – наголосив Столтенберґ.

Генсекретар НАТО перебуває в Україні з дводенним візитом.

21 вересня президент України Петро Порошенко під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом заявив, що Україна наразі не готова стати членом Альянсу.

Зі свого боку, генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що Україна має право вступити до Альянсу, якщо відповідатиме його вимогам. Він додав, що нині Україна і НАТО поглиблюють свою співпрацю, зокрема у реформуванні Збройних сил України.

Наприкінці 2014 року Верховна Рада підтримала президентський законопроект про відмову України від позаблокового статусу.

У НАТО наголошують, що позиція союзу залишається незмінною: Україна має право на вступ, коли Київ висловить бажання вступати і виконає необхідні умови, і «двері завжди залишаються відчиненими». Натомість Росія вимагає «гарантій невступу України в НАТО».

Україна офіційно відмовилася від попереднього курсу на вступ до НАТО 2010 року, відразу після приходу до влади тодішнього президента Віктора Януковича.

XS
SM
MD
LG