Спеціальні потреби

Помер засновник компанії Apple Стів Джобс


Засновник компанії Apple Стів Джобс помер у середу ввечері у віці 56 років. Джобс увійшов в історію як людина, яка зробила технологію доступною для звичайних споживачів. Він став королем у світі персональних комп’ютерів.

«Ми просто намагаємося створювати пристрої, які є чудовими та які можуть сподобатися людям. Інколи нам це вдається, а часом ми помиляємося», – говорив Стів Джобс про свої новинки.

Найчастіше Джобс все-таки був правий. Електронні пристрої фірми Apple успішно продаються по всьому світу, змінюючи його.

Стів Джобс народився 24 лютого 1955-го року. Він виріс у прийомній сім‘ї у Каліфорнії, в місцевості, яка тепер відома як Силіконова долина. Після того як Стів Джобс кинув навчання в коледжі, у 1974-му році він разом зі своїм другом Стівом Возняком почав створення комп’ютера Apple в гаражі свого будинку. За 10 років Apple виріс із фірми, що складається з двох друзів, у компанію вартістю в два мільярди доларів, в якій працює чотири тисячі працівників.

«Те, що він якісно змінив американську комерцію згори донизу, вражає. Він, ймовірно, увійде в історію як герой індустріальної революції на рівні з Томасом Едісоном та Генрі Фордом», – каже професор школи дизайну ім. Парсона Дейвид Керрол.

Але у 80-их рада директорів Apple звільнили Стіва Джобса з позиції керівника компанії, яку він сам створив.

«У 30 років мене викинули на вулицю. І всі про це знали. Те, що було справою всього мого дорослого життя, раптом зникло. Це були жахливі почуття», – пригадував Джобс.

Але він не впадав у відчай. Незабаром Джобс одружився, заснував нову компанію, яку він назвав Next, а потім придбав Pixar, інноваційну компанію, що назавжди змінила світ мультиплікації.

У 96-му році Apple купив Next, а Джобсу знову запропонували очолити компанію. Він погодився. З того часу почалося стрімке сходження Apple як лідера у світі комп’ютерів та електронних пристроїв. Акцій компанії виросли на 7000%. Капіталізація сягнула 300 мільярдів доларів, що зробило Apple другою за вартістю компанією в США після Ексон Мобіл.

У той же час здоров’я Джобса погіршувалося – у нього виявили рак підшлункової залози. У 2004-му він переніс операцію з видалення злоякісної пухлини. Через п’ять років йому зробили трансплантацію печінки. Останні роки життя Джобса були найбільш насиченими для компанії Apple.

«Розуміння, що я незабаром помру, стало потужним механізмом, який допоміг мені зробити значні зміни в моєму житті. Тому що все – очікування інших людей, гордість, страх поразки – все це стає дрібним перед обличчям смерті. Залишається лише те, що є насправді важливим», – зазначив Джобс.

Утім, здоров’я Джобса продовжувало погіршуватися. У серпні він облишив посаду виконавчого директора. Чимало акціонерів та споживачів почали побоюватися за долю компанії.

Однак блоггер Роберт Скобл переконаний, що і після смерті Джобса компанія залишиться лідером на ринку електроніки:

«Apple все ще має найкращу мережу крамниць, найкращих дослідників, найкращих дизайнерів. Компанія все ще на гарному рівні».

Стів Джобс помер наступного дня після того, як Apple представив оновлену версію свого Айфону.

«Геній Стівена, його пристрасть та енергія стали джерелом багатьох інновацій, які роблять наші життя кращим та багатшим», – заявила компанія Apple у повідомленні про те, що її засновник та керівник Стів Джобс пішов з життя.

XS
SM
MD
LG