Спеціальні потреби

США мають намір домагатися завершення розпочатих процедур усиновлення російських сиріт


Вікторія Нуланд
США мають намір добиватися завершення процесу усиновлення російських сиріт вже знайденими для них американськими батьками, незважаючи на набуття чинності «закону Діми Яковлєва».

За попередніми оцінками Державного департаменту США, від 500 до 1000 американських сімей вже перебували на тій чи іншій стадії процесу усиновлення, коли в Росії схвалено закон, що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей. Закон набув чинності 1 січня, після чого процедура усиновлення була зупинена.

Представник Держдепартаменту Вікторія Нуланд на брифінгу повідомила, що Вашингтон має намір продовжувати діалог з російською владою з метою домогтися завершення процедури у цих випадках.

«Ми хотіли б, щоб процес усиновлення для цих дітей продовжився. Однак, російський уряд повідомив нас про намір припинити дію угоди про усиновлення», - сказала Нуланд. «Це справжня трагедія, як для сімей, так і для дітей».

Нуланд рекомендувала американським сім'ям, які вже почали процедуру усиновлення російських сиріт, повідомити про це Держдепартамент через спеціальний сайт, з тим, щоб зовнішньополітичне відомство мало краще уявлення про стан справ.

«Закон Діми Яковлєва» є частиною реакції російських законодавців на нещодавно прийнятий Конгресом США «закон Магнітського», що передбачає візові та фінансові санкції стосовно російських чиновників, підозрюваних в порушенні прав людини.

Американський закон отримав таку назву на честь юриста Сергія Магнітського, який розкрив велику корупційну схему і згодом помер у московському СІЗО в очікуванні суду за звинуваченням в ухиленні від сплати податків.
XS
SM
MD
LG