Спеціальні потреби

Рада Федерації РФ заборонила громадянам США всиновлювати російських дітей


У середу 26 грудня Рада Федерації РФ одноголосно проголосувала за прийняття так званої російської «відповіді» на американський «Акт Магнітського» - законопроект імені Діми Яковлєва.

Напередодні профільний комітет Ради Федерацій з конституційного законодавства, правових і судових питань та комітет з міжнародних справ рекомендували верхній палаті парламенту схвалити законопроект, за прийняття якого раніше висловилася Держдума.

За прийняття законопроекту раніше неодноразово висловлювалися деякі сенатори. Перший віце-спікер Ради Федерацій Олександр Торшин заявив про те, що підтримує ініціативу щодо прийняття відповідного закону на «Акт Магнітського». Ту ж позицію розділяє і голова профільного комітету Андрій Клішас, який в бесіді з журналістами заявив, що акт, на його думку, «відповідає Конституції РФ, російському законодавству та міжнародним зобов'язанням РФ».

Не всі, однак, позитивно оцінюють очікуване прийняття законопроекту, який носить офіційну назву Закон «Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав людини і свобод людини, прав і свобод громадян РФ».

Однією з найважливіших частин закону в разі підписання його президентом Росії, стане повна заборона на усиновлення російських дітей американцями, проти чого 26 грудня намагались протестувати активісти, які зібралися біля будівлі Ради Федерацій і розгорнули плакати з відповідними гаслами. У результаті, як повідомляє «Інтерфакс», поліція затримала біля будівлі верхньої палати парламенту чотирьох осіб.

Раніше аналогічна акція відбулася 21 грудня біля будівлі Держдуми, де в той день обговорювався законопроект. Тоді співробітники правоохоронних органів також затримали кількох учасників несанкціонованої акції.

Президент Росії Володимир Путін має два тижні на підписання закону, після чого той вступить у силу.
XS
SM
MD
LG