Спеціальні потреби

Путін підтримує заброну на усиновлення російських дітей в США


Російський президент Володимир Путін виступив на захист запропонованого Державною думою закону, який забороняє американським батькам усиновляти російських сиріт.

Під час прес-конференції в Москві у четвер, Путін визнав, що так званий «Закон Дмитра Яковлева», прийнятий нижньою палатою російського парламенту, є «емоційною відповідю» на новий американський законопроект, що встановлює санкції на російських посадовців, які підозрюються в порушенні прав людини. Він сказав, що ця відповідь Думи є «адекватною».

Законопроект названий на честь російського хлопчика, який помер у 2008 році в США, коли прийомні батьки залишили його закритим у машині на кілька годин в спекотний літній день.

Путін різко розкритикував американські суди, які, на його думку, не виносять достатньо суроворого покарання прийомним батькам, під опікою яких гинуть діти, народжені в Росії. Також, звернув він увагу, суди не дозволяють представникам російської влади відвідувати слухання навіть у якості спостерігачів.

Забороняючи всі усиновлення американцями, російські депутати Держдуми реагують на «Закон Магнітського», названий у честь російського юриста та борця з корупцією, який загинув в російській в’язниці в 2009 році, після виявлення корупційної схеми, яка викачувала з російскього бюджету 250 мільйонів доларів. Цей закон був схвалений як частина закону, що усуває торговельні обмеження між Росією та США, введені ще за часів холодної війни.
XS
SM
MD
LG