Спеціальні потреби

У США назвали політично мотивованим підписання в Росії закону про всиновлення


Державний департамент США висловив сьогодні [у п’ятницю] жаль із приводу підписання президентом Росії Володимиром Путіним закону, що має на меті заборонити всиновлення російських дітей до Сполучених Штатів як частина відповіді на ухвалений у США «акт Магнітського» проти російських порушників прав людини.

Речник Держдепартаменту Патрік Вентрелл у своїй заяві назвав цей крок «політично мотивованим» і висловив сподівання, що закон не зачепить тих справ про всиновлення до США, які вже перебувають на розгляді.

У Росії уповноважений із прав дитини Павло Астахов уже заявляв сьогодні, що з набуттям законом чинності з 1 січня всі всиновлення до США припиняються, і ті 52 дитини, яких уже обрали названі американські батьки і готували їхнє всиновлення у США, тепер залишаться в Росії.

Президент Росії Володимир Путін сьогодні підписав закон, неофіційно відомий як «закон Діми Яковлєва», за ім’ям російського хлопчика, усиновленого у США, який там загинув.

Російський закон є частиною відповіді Росії на так званий «акт Магнітського». Цей закон, який нещодавно набув чинності у США, названий за ім’ям російського юриста Сергія Магнітського, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії і загинув у слідчому ізоляторі, і передбачає санкції проти тих російських чиновників, які вважаються порушниками прав людини.

Росія також планує запровадити санкції щодо американських посадовців, яких Москва вважатиме порушниками прав людини.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG