Спеціальні потреби

У США запроваджено нові правила, щоб зменшити травматизм футболістів


Важко заперечити той факт, що американський спорт – вид спорту жорсткий. Останні випадки самогубств колишніх професійних гравців, які страждали на депресію та деменцію, вкотре привернули увагу загалу до проблеми високого рівня травматизму цього виду спорту. Так, кар’єра професійного гравця в американському футболі рідко триває більше п’яти років, а остаточно майданчик гравці залишають часто з серйозними травмами мозку, спричиненими багаторазовими струсами.

«Обшивка шолома може бути 15 сантиметрів, але мозок все одно травмується під час ударів».
Джуліан Бейлс
Більшість професіоналів починають грати в дуже юному віці. Для того, щоб захистити молодь від потенційного каліцтва, спортивна організація «Поп Ворнер Футбол» оголосила про запровадження нових правил, покликаних запобігти травмам.

Декілька років тому гравці почали носити шоломи, що краще захищають від можливих травм черепа. Однак лікарі кажуть, що навіть найкращий шолом не зможе захистити гравців від струсу або пошкодження головного мозку.

«Обшивка може бути 15 сантиметрів, але мозок все одно травмується під час ударів. Тому на нас особливо непокоять випадки пошкодження мозку у гравців», – каже нейрохірург Джуліан Бейлс.

Саме це сталося у 2006-му році зі Заком Лайстедтом. Тоді 13-річний гравець молодіжної ліги під час однієї гри кілька разів зазнавав пошкоджень голови при зіткненнях. У результаті – він отримав серйозну травму головного мозку. Трагедія змусила губернатора штату Вашингтон, де мешкає Зак, підписати закон, що забороняє тренерам відправляти травмованих гравців на поле без дозволу лікаря. Подібні закони згодом ввійшли в дію і в інших штатах.

Загалом статистика травм голови серед гравців молодіжних і студентських команд досить шокуюча.
Лікарі щороку фіксують у спортсменів понад 2 мільйони травм.
Протягом виступів за студентську команду, кожен гравець в середньому отримує близько 8 тисяч ударів у голову.

Громадська організація «Поп Ворнер Футбол», яка проводить програми для молодих футболістів в Америці, нещодавно запровадила нові правила тренувань. Одне з положень, наприклад, визначає, що під час лобової атаки гравці не можуть розганятися з відстані далі ніж 3 метри. Така вимога зменшує швидкість та силу можливого зіткнення головою. Хоч правило діє лише під час тренувань – воно дуже ефективне для запобігання травм.

В організації «Поп Ворнер Футбол» сподіваються, що нові правила зменшать на 60% кількість струсів мозку серед молодих гравців. Нещодавно 2 тисячі професійних гравців Американського футболу подали в суд на футбольну лігу за те, що остання приховувала від них інформацію про наслідки ушкоджень головного мозку.

Між тим переговори між профспілкою гравців і власниками клубів уже призвели до низки змін, покликаних захистити гравців під час тренувань. Нові зміни вступлять у силу в серпні цього року, коли розпочнеться новий футбольний сезон.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG