Спеціальні потреби

Чим зайнятися атлетам після «виходу на пенсію» з великого спорту?


Якщо ж американській дитині пощастило потрапити спочатку в університетську команду, а згодом перейти у професійний спорт, то у певних видах, це майже автоматично означає солідний заробіток, а для зірок - забезпечене майбутнє. Однак, далеко не всі вміють правильно розпорядитися заробленим і чимало вже за кілька років після того як залишають великий спорт опиняються у скрутному фінансовому стані.

Підприємець і професор елітного університету Морварід Тагеріпур, яку друзі називають Морі, переконана, що у неї найцікавіша професія. Морі допомагає спортсменам знайти себе у житті після закінчення їх кар’єри у великому спорті:

«Середня тривалість кар’єри гравця американського футболу становить майже 4 роки. Так що життя професійного футболіста…дуже коротке».

Середня кар’єра професійних спортсменів закінчується, переважно, у 33 роки. А у такому фізично вимогливому виді спорту як американський футбол, ще раніше – у років 28.

Більшість молодих людей не знає чим зайнятися після «виходу на пенсію».

Співзасновник консолтингової групи Кенет Шропшаєр каже:

«Все своє життя вони хотіли стати найкращими футболістами, а тепер ми допомагаємо їм зрозуміти – вони здатні робити щось інше».

Кенет працює разом з Морі в Пенсильванському університеті. У 2005 році колеги об’єднали зусилля з Національною Футбольною Лігою у створенні консолтингової групи, яку назвали «Управління бізнесом і підприємницька програма».

Дехто вважає, зазначає Кенет, що спортсмени помирають двічі – перший раз, коли ідуть зі спорту і другий у реальному житті. Так що їм доводиться навчитися знову заробляти на життя у 25, щоби вистачило ще на років 40.

Морі каже, що завжди мріяла про таку професію:

«Поєднати викладацьку роботу з можливістю впливати на долю людей, які чогось досягли і мають багато натхнення, але водночас розгублені».

Енергія, гроші та молодість не найкраще поєднання. Навіть тренінги не здатні допомогти деяким спортсменам знайти для себе нову кар’єру. Тоні Стюард, нещодавній випускник програми, пішов з великого спорту кілька місяців тому:

«Згідно зі статистикою, 78 відсотків професійних футболістів стають банкрутами після того, як ідуть зі спорту. Це не для мене. Коли настає час, треба мати чіткий план».
Більше 200 спортсменів, які пройшли тренінг з Морі за останні 6 років, уникнули того, щоби потрапити у негативну статистику:

«Вони все дуже швидко хапають. Багато хто приходить і каже, я хочу робити щось корисне, я хочу, аби мене пам’ятали не тільки за моїм номером на футболці».

Дарвін Вокер – один з випускників програми. Сьогодні він успішний бізнесмен. Своїм успіхом він завдячує у першу чергу, навичкам, здобутим на футбольному полі:

«Концепцію лідерства я усвідомив, граючи у футбол. Навчання, віддача і час, які ви повинні вкласти мало чим відрізняються від вимог, необхідних для того, щоби стати бізнесменом».

Не всім так легко застосувати навички спорту поза футбольним полем. Тому Морі постійно наголошує своїм студентам :«Ви працюєте над своєю спадщиною. Незалежно від того, скільки тривала ваша спортивна кар’єра, ви більше ніж просто атлети».  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG