Спеціальні потреби

Уряд і повстанці Південного Судану готові розпочати мирні перговори


До Ефіопії вже прибули представники суперницьких сторін громадянського конфлікту в Південному Судні. Передбачається, що вони негайно зможуть розпочати мирні переговори.

Делегати, які представляють президента Салву Киїра і лідера повстанців Рієка Мачара, прибули до столиці Ефіопії Аддис-Абеби в середу.

Посередником на переговорах є регіональний блок IGAD, який надіється покласти край кількатижневій хвилі насильства у Південному Судані, в результаті якої там загинуло вже понад 1000 людей.

У середу в місті Бор, що є адміністративним центром штату Джонглей, відновилися збройні сутички між урядовими військами і силами, які віддані повстанському лідеру Мачару. У заяві, поміщеній у Твіттері, уряд заявив, що його сили частково залишили місто Бор, але що в його передмістях продовжується боротьба.

Президент Киїр проголосив надзвичайний стан у Джонглеї, а також у штаті Ель-Вахда (Єдність), відомому з багатих родовищ нафти. Ці штати найбільшою мірою охоплені збройним конфліктом.

Конфлікт у найновішій державі світу розпочався в середині минулого місяця, коли президент Киїр звинуватив свого колишнього віце-президента у спробі державного перевороту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG