Спеціальні потреби

Президенти обох суданських держав ведуть переговори в Аддис-Абебі


Уже другий день поспіль відбуваються переговори між президентами Судану і Південного Судану для досягнення угоди щодо питань, які залишилися неврегульованими після торішнього поділу країни на дві держави.

Переговори між президентом Судану Омаром аль-Баширом і президентом Південного Судану Салвою Киїром продовжувалися в понеділок у столиці Ефіопії Аддис-Абебою.

Суданський представник заявив після початкового рауду переговорів в неділю, що обидві сторони назагал згідні щодо справ економіки, нафти і торгівлі, але що між ними немає однозгідності в справі безпеки.

Суперечки, які є наслідком відокремлення Південного Судану від Судану та проголошення незалежності у липні 2011 року, включають територіальні претензіі обох сторін на багатий на нафту регіон Аб’єй.

Судан також звинувачує свого південного сусіда, що він озброює повстанців у двох південних регіонах, тоді як Південний Судан звинувачує суданську армію у повітряних рейдах на прикордонні регіони.

Організація Об’єднаних Націй дала обом суданським державам час до минулої суботи, щоб вони досягли угоди, якщо не хочуть опинитися перед можливістю санкцій.
XS
SM
MD
LG