Спеціальні потреби

Судан погодився з мирним планом Африканського Союзу


Судан і Південний Судан
Судан і Південний Судан

Африканський Союз (АС) заявив, що Судан прийняв запропоновану йому дорожню мапу щодо припинення насилля та вирішення усіх проблемних питань з Південним Суданом.

У промові пізно в середу голова комісії АС Жан Пінг заявив, що він отримав листа від суданського міністра закордонних справ Алі Ахмеда Карті, в якому говориться, що Хартум у принципі погодився з планом, запропонованим йому минулого тижня.

Згідно з цим планом, обидві країни мають 90 днів, аби вирішити усі свої проблемні питання. Якщо їм це не вдасться, вони постануть перед міжнародним арбітражем, рішення якого будуть обов’язковими для виконання. Південний Судан заявив про свою згоду з цим планом раніше цього тижня.

У середу Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій обидві сторони закликаються до припинення військових дій, досягнення згоди щодо видобутку та розподілу прибутків від нафти, демаркації кордону та набуття громадянства мешканцями обох країн. У разі, якщо їм це не вдасться, проти них будуть застосовані міжнародні санкції.

Африканський Союз заявив, що він готується до негайного відновлення переговорів щодо всіх питань. Утім, попередні переговори за посередництвом АС дали мало прогресу.

XS
SM
MD
LG