Спеціальні потреби

Клінтон закликала Судан і Південний Судан до примирення


Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала Судан і Південний Судан вирішити гострі суперечки, які раніше цього року поставили обидві країни на грань війни.

Клінтон розмовляла з кореспондентами у п’ятницю під час короткотривалого візиту до столиці Південного Судану Джуби, де вона зустрілася з президентом Сальвою Кїїром.

Держсекретар заявила, що обом суданським державам доведеться досягти компромісу, щоб вирішити досі нерозв’язані питання. Вона зокрема закликала сторони укласти домовленість щодо поділу доходів з видобутку нафти.

У січні цього року, Південний Судан повністю припинив видобування нафти на своїй території через протиріччя із Суданом у питаннях про транзит чорного золота. У п’ятницю Гілларі Клінтон зазначали, що хоча обидві країни є окремими державами, майбутнє та добробут країн назавжди пов’язані.

Південний Судан офіційно відокремився від Судану минулого року.

Після Південного Судану, держсекретар Гілларі Клінтон прибула в Уганду, де матиме переговори з президентом Йовері Мусевені.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG