Спеціальні потреби

ООН підтвердила повідомлення про смерть миротворців у Південному Судані


Переміщені особи в місії ООН в столиці Південного Судані Джубі
Переміщені особи в місії ООН в столиці Південного Судані Джубі
Організація Об’єднаних Націй повідомила, що в Південному Судані загинули її два миротворці. Тимчасом десятки тисяч цивільних шукають притулку на базах міжнародних військ. На думку міжнародних спостерігачів, збройні сутички в країні можуть перетворитися у громадянську війну.

У заяві ООН, яку оприлюднено у п’ятницю, сказано, двоє миротворців індійської національності загинули під час атаки на їх базу в місті Акобо, що у штаті Джонглей. Як сказано, ще один солдат отримав поранення.

Раніше представник Індії при ООН заявив, що загинуло троє миротворців, коли на їх базу напала група озброєної молоді з етнічної групи нуерів. Причина суперечливих повідомлень невідома.

Також невідома доля 30 цивільних осіб з племені динка, які перебували на базі. ООН повідомила, що надсилає велтрольоти до Акобо для евакуації решти персоналу та для оцінки ситуації.

Президент Південного Судану Салва Киїр звинуватив колишнього віце-президента Рієка Мачара з племені нуерів у спробі державного перевороту цього тижня. Започаткований у штаб-квартирі збройних сил в Джубі бунт перетворився у хвилю насильства, в результаті якої, за урядовими повідомленнями, вже загинуло 500 людей.

Президент Барак Обама закликав у четвер до негайного припинення вогню, кажучи, що сутички можуть «втягнути Південний Судан у похмурі дні минулого». Він також повідомив, що надсилає групу із 45 американських військовослужбовців для захисту американського посольства та інтересів в країні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG