Спеціальні потреби

Мешканці американської столиці переходять на альтернативні джерела енергії


Все більше американців обладнують своє житло екологічно чистими джерелами енергії. Щоправда, встановити, наприклад, сонячні батареї – справа дорога, тож чимало бажаючих перейти на енергію сонця почали об’єднуватися, що дозволяє суттєво знизити ціну на необхідне устаткування. Один із перших таких кооперативів, що згуртував 75 родин, був організований в історичному районі американської столиці з ініціативи його мешканців.

Маунт Плезант – історичний район Вашингтона, тому тут існують обмеження на зовнішні добудови – зокрема, заборонено, аби сонячні батареї було видно з вулиці. Але це не зупинило місцевих мешканців у їх намаганні забезпечити себе екологічно чистою електроенергією. Один з них – Роберт Робінсон:

«Багато з тих, хто тут живе, працювали у країнах на шляху розвитку. Починаючи з 70-их років, вони жили на американських повітряних базах, де будинки, школи та лікарні забезпечувалися електроенергію від сонячних батарей».

Кооператив був заснований у 2006-му році, коли два сусіди задумали встановити на дахах своїх будинків сонячні батареї. Вони зіштовхнулися зі складним та дорогим процесом та закликали приєднатися інших сусідів. Аня Шульман – одна з засновниць кооперативу. Вона каже, що Вашингтон отримує достатньо сонячного світла, аби встановлення сонячних батарей було фінансово виправдано.

Спільно члени кооперативу змогли отримати знижки на сонячні батареї та допомогли один одному розібратися із заплутаним процесом отримання часткового відшкодування з федерального бюджету. Одна батарея може коштувати від 15 до 30 тисяч доларів, залежно від розміру. Шульман каже, що урядова програма допомогла їм знизити ціну щонайменше вдвічі:

«Можна списати з податків 30% ціни батареї, що використовується на житлові потреби. Потім існують ще програми заохочення на місцевому рівні. Це дозволяє суттєво зекономити».

Незважаючи на те, що встановлення сонячних батарей – обходиться дорого, з часом ці витрати виправдовуються. Шульман каже, рахунки за електроенергію членів кооперативу зараз є втричі меншим, ніж раніше. До того ж, якщо система сонячних батарей генерує більше електроенергії, ніж використовується її власниками, місцеві електричні компанії зараховують це на кошт сплати майбутніх рахунків. Отже, економлячи електроенергію влітку, можна оплатити свої витрати за зиму.

Член кооперативу архітектор Ерік Гофланд тільки що встановив сонячну батарею. Він каже, що, за його підрахунками, витрати окупляться через 3-5 років:

«Коли я, будучи архітектором, кажу, що встановив сонячну батарею на власному будинку, сподіваюся, цим заохочую це робити і інших людей».

Члени кооперативу також змогли пролобіювати зміни у місцевому законодавстві, що сприяють поширенню використання сонячних батарей у житлових районах. А Аня Шульман нещодавно створила організацію «Мережа енергії громад», яка допомагає мешканцям інших районів долучитися до програм зі встановлення сонячних батарей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG