Спеціальні потреби

ЦВК зняла список Української платформи «Собор» з балотування


Політична сила, сформована українською інтелігенцією, вирішила покинути виборчі перегони. “Собор” пояснив це рішення тим, що не долає 5% бар’єр та тим самим надає більше шансів іншим опозиційним партіям.

У понеділок Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію усього списку Української платформи “Собор” у багатомандатному виборчому окрузі на підставі заяви партії.

“Українська платформа “Собор” зняла свій виборчий список з виборчих перегонів, але вона не припиняє своєї боротьби з режимом Януковича та його охвістям”, – заявив екс-міністр закордонних справ, другий номер у виборчому списку платформи Володимир Огризко.

“Українська платформа «Собор» черговий раз підтвердила свою відповідальність перед громадянами України. На нашу думку, кожен свідомий громадянин, політик повинен не дати жодного шансу кандидатам від влади”.
Також партія закликала інші опозиційні політичні сили, які не долають 5% бар’єр для проходження у парламент, також зняти своїх кандидатів. Крім цього, перегони залишили і деякі мажоритарники від “Собору” – Анатолій Ляшецький, Руслан Кулик та Євген Жовтяк. Наразі від цієї політичної сили балотується 12 кандидатів у мажоритарних округах.

“Таким кроком Українська платформа «Собор» черговий раз підтвердила свою відповідальність перед громадянами України. На нашу думку, кожен свідомий громадянин, політик повинен не дати жодного шансу кандидатам від влади”, – офіційно заявила політична сила.

Однією з причин низьких рейтингів представники “Собору” назвали новий виборчий закон. На їх думку, він прописаний таким чином, щоб люди без великих грошей не змогли потрапити у політику. «Якщо ти не мажор, якщо ти не достатньо накрав у громади, ти практично не маєш шансів стати народним обранцем», – зазначив Володимир Огризко.

На думку “Собору”, новий закон про вибори був створений ще й для того, щоб масимально спростити фальсифікації владі. Щоб протистояти цьому – треба неодмінно піти на вибори та підтримати політичні сили, які “з найбільшою імовірністю опонуватимуть владі та стануть її противагою”.

Раніше Українська платформа “Собор” обіцяла, що зніме свій виборчий список з балотування, якщо до Покрови соціологічні компанії не гарантуватимуть їй подолання виборчого бар’єру. Так “Собор” до вересня не набрав і 1% за різними дослідженнями.

Наразі “Собор” закликають усіх прийти на вибори та проголосувати. Водночас із таким закликом до українців звернулася ініціатива “Першого грудня”, до якої входить так звана “мораль нації”.

“Наш єдиний шанс — це наша безумовна відповідальність: кожного особисто і всіх нас разом — як єдиної національної спільноти нормальних, розумних, мислячих людей, що хочуть добра собі, своїм дітям і своєму ближньому”, – зачитав текст звернення проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG