Спеціальні потреби

Вибори на Франківщині: активістів обклеюють листівками, виборців купують турпоїздками


Виборча кампанія в Івано-Франківській області є рекордною за кількістю порушень, порівняно з минулими виборчими перегонами. Про це заявляють незалежні спостерігачі. Представники штабів опозиційних кандидатів кажуть, що на них тиснуть найбільше. Тоді як місцева влада заявляє, що не причетна до цього.

Надія, депутат Воскресенцівської сільської ради Івано-Франківської області розповіла Радіо Свобода, що її намагаються залякати через політичну позицію. Вона припустила, що це робили прихильники кандидата у депутати Богдана Гдичинського, донедавна члена Партії регіонів.

Мене намагалися залякати двічі. Місцевий міліціонер пообіцяв, що дізнається, де я живу, і на якому ліжку я сплю
«Мене намагалися залякати двічі. Можливо за те, що я кажу те, що думаю стосовно цьогорічних виборів. У селі Гвіздець, коли я поширювала інформацію про самовисуванця Олеся Донія, якого я підтримую, якийсь чоловік, колишній місцевий міліціонер, сказав, щоб я цього не робила. І пообіцяв, що дізнається, де я живу і на якому ліжку я сплю. Як мені тепер жити? Єдиний вихід – продовжувати боротьбу за Україну», – говорить Надія.

Вона має сина дошкільного віку, і погрози на свою адресу сприймає передовсім як небезпеку для своєї дитини.

У штабі кандидата в депутати Богдана Гдичинського коментувати це відмовилися. Василь Волощук, помічник кандидата, сказав, що він особисто не може дати якісного коментаря, тоді як Гдичинський перебуває в обласній лікарні і на даний момент не може спілкуватися зі ЗМІ. За 10 хвилин до того інший помічник кандидата сказав, що Гдичинський перебуває у передвиборній поїздці по селах.

Богдан Гдичинський бере участь у виборах як самовисуванець, у липні після ухвалення мовного закону він склав повноваження голови фракції Партії регіонів у Івано-Франківській обласній раді.

«Вони представилися міліціонерами і… обклеїли мене листівками» – активіст

Володимир, мешканець Коломиї, розклеював афіші про концерт до річниці УПА, який організували кандидат Олесь Доній та син колишнього головнокомандувача УПА Юрій Шухевич. Він розповів Радіо Свобода, що невідомі молодики в цивільному представилися міліціонерами і стали забороняти йому клеїти плакат на дошку оголошень. Коли Володимир не послухав їх, плакат силоміць, за його словами, приклеїли йому на одяг.

Варто також очікувати проблем і на виборчих дільницях, заявив Радіо Свобода керівник штабу «Нашої України» в Коломиї Геннадій Романюк.

До жеребкування допустили величезну кількість дрібних проросійських партій
Геннадій Романюк
«У нас кваліфіковані члени комісій, і ми сподівалися працювати й на цих виборах. Проте до жеребкування допустили величезну кількість дрібних проросійських партій. У них записані ті ж самі люди, кожен з яких – у кількох партіях. Вони і стали членами комісій. Ми виграли два суди проти окружкому, але замість протоколів про створення комісій нам показували папірці зі списками, де частина людей були нереальними. Підозрюю, що таким чином готуються фальсифікації на виборах», – резюмує Геннадій Романюк . За його словами, нині представники його політичної сили є в третині дільничних комісій округу.

Вибори в регіоні є найбруднішими за останні роки – «Опора»

Цьогорічні виборчі перегони в Івано-Франківській області є найбруднішими за останні кілька років, вважає координатор мережі «Опора» в цьому регіоні Іван Маруняк.

Він наводить найтиповіші, на його думку, порушення: «Серед порушень – непрямий підкуп виборців: кандидат Олександр Шевченко організовував виборцям безкоштовні поїздки на Буковель. Зустрічі з іншими кандидатами часто завершуються роздачею подарунків. Щодо чорного піару, то найбільшими його об’єктами є кандидат від одного з округів Івано-Франківська Олександр Сич та кандидат від Коломийського та Городенківського районів Олесь Доній».

Зразки такого піару, часто з сексуальним підтекстом, з’являються мало не щодня, констатує представник «Опори».

Декларація про створення Фонду соціальної реабілітації жертв гомосексуальної агресії


Коломийська районна рада, від імені якої друкувалася значна частина чорного піару проти окремих кандидатів, днями виступила з офіційним спростуванням. Газета міської ради повідомляє, що агітація від імені місцевої влади є фальшивою. Радіо Свобода продовжує відстежувати ситуацію.

Cпростування чорного піару від провладної газети Коломиї
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG