Спеціальні потреби

Нова розвага учнів шкодить їх здоров’ю?


Наклейки, фантики, покемони – чого тільки не колекціонували школярі у різні роки. Тепер до цього переліку додались ще й кольорові гумові браслети. У деяких американських школах вони набули такої популярності, що вчителі забороняють приносити їх у школу та одягати під час уроків. Окрім того, нова розвага учнів не лише відволікає їх від навчання, але й може завдати шкоди здоров’ю.

Якщо придивитися до рук п’ятикласників однієї нью-йоркської школи, то й справді немає жодного, у кого б на зап’ясті не було різнокольорових резинок, у деяких до 150.

Це нова розвага і предмет колекціонування школярів. Резинки мають різноманітну форму – від тварин до супергероїв та голлівудських зірок. Новинка, яка здобула блискавичну популярність серед школярів не запатентована, і зараз на полицях крамниць можна знайти безліч підробок.

Всього за тиждень один магазин у Нью-Йорку продав чотири тисячі упаковок, у кожній з яких більше десятка резинок.

Гумові браслети можна купити у формі цифр, букв, динозаврів, тварин, принцес, їжі, міфічних істот, тощо. Можна й обмінюватися ними з друзями.

Ідея кольорових резинок належить Джиму Говарду. Він розповідає, що працюючи в Японії минулого року, вирішив зробити гумові браслети у смішній формі для своїх племінників у США:
«Як тільки вони їх отримали, то попросили вислати ще й для усіх їхніх друзів».

Резинки набули такої популярності, що зараз деякі школи забороняють їх носити під час уроків, кажучи, що це відволікає учнів від навчання.

Учинеця Софі Сміт:

«Мій вчитель сказав: ‘якщо завтра ви матимете резинові браслети на руках, то я заберу їх у вас’. Я думаю, що він мав би забрати браслети тільки у тих дітей, яких це відволікає від уроку, а не у всіх».

У деяких дітей так багато резинок, що вони перешкоджають нормальній циркуляції крові. Коли шкілька медсестра підійшла до директорки школи Ліси Феррел і запитала, чи вона зауважила, що резинки сильно стискають зап’ястя учнів, Феррел заборонила школярам носити гумові браслети і обмінюватись ними у школі.

Втім, заборона, ніяк не зашкодила популярності браслетів серед школярів. Вони не мають наміру відмовлятись від своєї розваги, принаймні до тих пір, поки не з’явиться щось цікавіше і таке ж мега-популярне.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG